EN
Новини

15.03.2017 

Проект з безпечності молока провів круглий стіл по залишкам антибіотиків у молоці

14 березня 2017 року Швейцарсько-український проект з безпечності молока провів Всеукраїнський круглий стіл «Проблеми контролю наявності залишків ветеринарних препаратів та інших інгібіторів в молоці». У зустрічі взяло участь 14 молокопереробних підприємств-партнерів проекту і лідерів галузі, директор САФОЗО Манон Шуперс і модератор Марк Грамбергер.

Під час засідання учасники обговорили ситуацію із залишками інгібіторів у молоці в Україні, виокремили основні причини відсутності звітування підприємствами про партії молока із залишками ветпрепаратів. Потім учасники круглого столу обговорили і запропонували заходи, які допоможуть вирішити цю проблему.

Наступний крок – розроблення плану дій з відповідальними сторонами та залучення до цього процесу ще ширшого кола зацікавлених осіб із Мінагропроду України, Держпродспоживслужби України, галузевих молочних асоціацій, молокопереробних підприємств, виробників молочної сировини, проектів міжнародної технічної допомоги.

Довідково: Через недотримання періоду каренції під час лікування корів або порушення гігієнічних вимог до обладнання в молоко можуть потрапляти різного роду інгібітори: антибіотики, миючі й дезінфікуючі засоби, консерванти й ін. Споживання продуктів харчування із залишками таких речовин може призвести до розвитку антимікробної резистентності, алергічних реакцій та інших розладів в організмі людини. Залишки антибіотиків у молоці також становлять серйозну проблему для молочної промисловості, оскільки порушують технологічний процес.

Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45