EN
Новини

11.05.2017 

Проект з безпечності молока розробив флаєр по заразному вузликовому дерматиту ВРХ

Зважаючи на несприятливу епізоотичну ситуацію по заразному вузликовому дерматиту (ЗВД) в сусідніх країнах та появу комах із настанням теплої пори року, ризик появи ЗВД в Україні різко виріс. З метою підвищення обізнаності власників ВРХ щодо цього захворювання та попередження поширення хвороби Держпродспоживслужба ініціювала розробку інформаційного флаєра по ЗВД, а швейцарсько-український проект з безпечності молока, долучивши національних і міжнародних експертів, розробив його. Видано 30 тисяч примірників, які будуть розповсюджені серед населення територіальними органам Держпродспоживслужби.

ЗВД призводить до великих економічних збитків, оскільки викликає пожиттєве зниження продуктивності тварини, погіршує якість шкіряної сировини. Смертність при ЗВД становить близько 10%. Вірус ЗВД передається через укуси комах, пошкодження шкіри, слину, виділення з носа, молоко, сперму. Значне поширення хвороби пов’язане з переміщенням тварин. Збудник захворювання може також поширюватися через заражені корми, воду, обладнання та інвентар.

Спалахи хвороби ЗВД були зафіксованими у Туреччині, Болгарії, Греції, Македонії, Грузії і Росії, тому Україна перебуває у зоні небезпеки появи захворювання. Надзвичайно важливо, щоб власники ВРХ були усвідомленими про ЗВД, розуміли небезпеки, способи попередження хвороби, а також знали, як діяти у разі підозри на появу захворювання.


Флаєр доступний у розділі «Публікації».

Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45