EN
Новини

12.07.2017 

Швейцарські асоціації поділилися досвідом щодо забезпечення якості і безпечності молока

Швейцарсько-український проект з безпечності молока 11 липня 2017 р. в м. Києві організував семінар з підвищення обізнаності «Досвід і роль швейцарських молочних асоціацій в сфері якості та безпечності молока». У заході взяли участь представники українських молокопереробних підприємств, асоціацій, Міністерства аграрної політики і продовольства України, Держпродспоживслужби, Інстититу продовольчих ресурсів НААН, координатор проекту з безпечності молока Сабін Рейст і представники однієї з найбільших серед швейцарських асоціацій виробників сиру FROMARTE Крістіан Шмуц та Стефан Труттманн.

Координатор проекту доктор природничих наук Сабін Рейст розпочала семінар з короткого огляду молочної галузі Швейцарії та представила основні галузеві об’єднання виробників, племінних союзів, сироварів, молокопереробних підприємств та організацій з просування молочної продукції в межах країни та за кордоном. Попри різноманіття асоціацій кожна ланка в ланцюгу виробництва молока та молочних продуктів представлена єдиною парасольковою організацією. Наприклад, понад 22 000 виробників молока в Швейцарії приналежні до 12 регіональних об’єднань виробників молока, які в свою чергу є членами парасолькової асоціації Швейцарських виробників молока (SMP).

Запрошеними спікерами семінару були представники однієї з найбільших серед швейцарських асоціацій виробників сиру FROMARTE Крістіан Шмуц та Стефан Труттманн. Швейцарські спеціалісти з сироваріння презентували досвід розробки та впровадження системи менеджменту якості для своїх членів QM-FROMARTE, а також систему закупівлі молока й примірний договір на купівлю, який розроблений в консенсусі з об’єднаннями виробників та молочної індустрії.

Семінар був насичений обговореннями та дискусіями, серед яких ключовим питанням було: Примірний договір на закупівлю сирого молока та настанови з управління якістю виробництва та переробки молока: чи це бажане і здійснене в умовах України?Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45