EN
Новини

06.10.2017 

Відбулися тренінги для перевізників, працівників з заготівлі та середніх виробників молока в Харківській області

В рамках діяльності Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності продуктів харчування» 2 жовтня 2017 року в м. Зміїв Харківської області відбувся черговий тренінг для перевізників та заготівельників молока одного з десяти партнерів Проекту ТОВ «С-Транс». Метою проведення таких заходів є підвищення обізнаності щодо важливості збереження холодового ланцюга з високими стандартами гігієни від виробника молока до молокопереробного підприємства. Ключовими темами тренінгу стали кращі практики перевезення молока, контроль якості молока, відбір проб та документація, а також чи охолодження молока усуває всі ризики і чи особиста гігієна є частиною цієї історії?

Щодо вимог молокопереробного підприємства до вхідного контролю якості молока, ведення записів та відповідальності водіїв-експедиторів виступила Наталія Олександрівна Блажко, директор з якості ТОВ «С-Транс».

Для учасників тренінгів Проект підготував стікери з написом «Безперервний холодовий ланцюг для перевезення молока – це моя відповідальність».

3-4 жовтня 2017 року відбувся тренінг для середніх виробників молока, що є постачальниками молокопереробних підприємств-партнерів у Харківській області: ПАТ “Куп’янський молочноконсервний комбінат» і ТОВ «С-Транс». Тренінг ставив за мету донести важливість застосування найкращих практик виробництва молока, гігієни доїння та належних умов утримання з метою покращення якості та безпечності сирого молока.

Понад 20 учасників зібралися в Харкові для обговорення технічних тем:
 • зниження кількості соматичних клітин в молоці;
 • оптимізація програми контролю маститів на фермі;
 • контроль залишків антибіотиків та інших інгібіторів в молоці та важливість ведення записів;
 • зниження бактеріального обсіменіння молока на фермі;
 • миття та дезінфекція: контроль критичних точок;
 • найкращі практики утримання в контексті благополуччя тварин та здоров’я вимені.

  Представники молокопереробних підприємств-партнерів, які вже брали участь в попередніх тренінгах для тренерів, виступили перед своїми постачальниками щодо важливості якості та безпечності молока, що надходить на переробку. Директор з якості ТОВ «С-Транс» Блажко Наталія Олександрівна у своїй презентації зупиналась на питаннях впливу високого рівня бактеріального забруднення молока та кількості соматичних клітин на процес та продукти переробки. Керівник відділу з сировини ПАТ «Куп’янський молочноконсервний комбінат» Сергій Олександрович Деркач наголосив на важливості високого вмісту білків та жирів, а також відсутності залишків антибіотиків й інших інгібіторів у молоці.

  Розглянувши технічні теми, вже на наступний день керівники господарств, зоотехніки та ветеринарні лікарі, а також власники фермерських господарств перебували з навчальним візитом на молочно-товарній фермі СТОВ «Надія» у селі Курилівка Куп'янського району Харківської області. Заступник директора з тваринництва Беседін Олексій Володимирович та головний зоотехнік Шило Анатолій Миколайович разом із консультантами Проекту здійснювали фаховий супровід учасників тренінгу. Ключовим повідомленням практичного навчання стало важливість умов утримання, починаючи від групи 0-2 місяця, періоду сухостою та дійних корів задля досягнення високих показників продуктивності, стабільних показників здоров’я, зокрема здоров’я вимені, а отже одержання якісного і безпечного молока з додержанням високих гігієнічних стандартів при доїнні, охолодженні та зберіганні.

  Команда Проекту висловлює вдячність директору СТОВ «Надія» Сергію Миколайовичу Садовському, заступнику директора з тваринництва Олексію Володимировичу Бесєдіну та головному зоотехніку Анатолію Миколайовичу Шилу за надану можливість ознайомитись на базі МТФ з найкращими практиками виробництва молока в Україні та готовність ділитися своїм досвідом та знаннями.

  Традиційно, на завершення тренінгу учасники отримали плакати щодо належної техніки доїння. • Адреса:
  вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
  Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
  Факс: +38 044 279 88 45