EN
Новини

05.04.2018 

Закон про державний контроль набрав чинності

4 квітня 2018 року набрав чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (№2042).

Представники Держпродспоживслужби зазначають, що реалізація закону – важливий етап реформування системи державного контролю безпечності харчових продуктів та її наближенні до європейських норм. Також варто зазначити, що закон про державний контроль є частиною виконання зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Новий закон передбачає здійснення контролю на кожному етапі виробництва та обігу харчових продуктів та кормів, а періодичність здійснення планових заходів державного контролю кожної потужності визначається на підставі ризик-орієнтованого підходу. Заходи державного контролю здійснюються без попередження оператора ринку, крім аудиту постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, який проводиться за умови повідомлення оператора ринку не пізніше, ніж за три робочі дні до здійснення такого заходу.

Інспектування та аудит буде здійснюватися із застосуванням актів державного контролю, які будуть містити вичерпний перелік питань для перевірки дотримання оператором ринку законодавства про харчові продукти та корми, здоров’я та благополуччя тварин. Кожне таке питання повинно містити посилання на вимогу нормативно-правового акту.

Новою нормою в законі передбачено, що державні інспектори, державні ветеринарні інспектори, інші особи, що здійснюють заходи державного контролю, а також оператори ринку мають право фіксувати процес здійснення державного контролю засобами аудіо- та відеотехніки, не перешкоджаючи здійсненню відповідних заходів.

За порушення вимог нового Закону передбачені жорсткі санкції для порушників. Так сума штрафу для юридичних осіб може досягати 70 тисяч гривень – залежно від скоєного правопорушення.

У результаті впровадження нової системи контролю насамперед виграє добросовісний оператор ринку та споживач, який має можливість купувати безпечні харчові продукти. Всі мають усвідомлювати, що такий підхід сприяє профілактиці, а не реактивному підходу до контролю безпечності харчових продуктів.

Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45