EN
Новини

27.04.2018 

Швейцарсько-український проект з безпечності молока провів тренінг для молокопереробних підприємств щодо контролю постачальників молока

З 24 по 26 квітня 2018 року в рамках Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності харчових продуктів» Проект з безпечності молока зібрав представників 14 молокопереробних підприємств для участі у двох взаємодоповнюючих заходах: семінару з підвищення обізнаності щодо впровадження нової системи ризокоорієнтованого інспектування молочно-товарних ферм (МТФ) та тренінгу з управління даними з якості молока.

Заходи організовувалися у співпраці з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба). Так, щодо останніх змін в системі державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин виступив Микола Васильович Білоус, начальник Управління державного контролю Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини. Дмитро Іванович Унгурян, начальник відділу обліку операторів ринку та ведення реєстрів Держпродспоживслужби, презентував Вичерпний перелік питань щодо проведення державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у галузі ветеринарної медицини та Перелік питань щодо проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сфері ветеринарної медицини суб’єктом господарювання, який провадить діяльність з розведення, вирощування, утримання та/або переміщення великої рогатої худоби, що містяться в уніфікованій формі акту, що затверджений Наказом Мінагрополітики від 7 березня 2018 р №130.

Міжнародний ключовий експерт компоненту 3 Проекту Ізабель Лехнер ознайомила учасників з особливостями інспектування ферм у Швейцарії, чек-листом для офіційного контролю та критичними точками контролю гігієни на первинному виробництві та гігієни виробництва молока зокрема.

Ірина Висоцька, координатор компоненту 3 Проекту, у своєму виступі зупинилася на важливості здійснення перевірок постачальників молока молокопереробними підприємствами.

Координатор 1 та 2 компонентів Проекту Вікторія Лець презентувала результати перегляду чек-листів для інспектування ферм експертами Проекту та представила ключові аспекти розробленого переліку питань.

Другого дня учасники здійснили виїзд на МТФ ПП "АГРОФІРМА "РОЗВОЛОЖЖЯ", с. Гайворон Володарського району Київської області для проведення навчально-демонстраційного інспектування під наставництвом Дмитра Вікторович Богача, начальника відділу безпечності харчових продуктів, та Руслана Анатолійовича Гайового, начальника відділу державного контролю, управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, так і тренерів Проекту.

На третій день учасники підвели підсумки навчального інспектування за новим переліком питань, визначили критичні точки контролю МТФ, а також обговорили власні критерії перевірки МТФ в системі оцінки постачальників молока молокопереробними підприємствами та можливості їх подальшого вдосконалення.

Команда Проекту висловлює вдячність фахівцям Центрального апарату Держпродспоживслужби та ГУ Держпродспоживслужби в Київській області за високу залученість під час організації та проведення семінару й навчально-демонстраційного інспектування. Особливу подяку адресуємо керівництву ПП "АГРОФІРМА "РОЗВОЛОЖЖЯ" за надану можливість провести тренінг на базі МТФ та ознайомитись з кращими практиками виробництва молока в Україні, а також головному ветлікарю Дмитру Колодію за високий професіоналізм та готовність ділитися своїм досвідом та знаннями.Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45