EN
Новини

15.05.2018 

Продовження консультативного процесу щодо впровадження програми контролю сирого молока

14-15 травня відбувся другий консультативний семінар із впровадження пілотної програми контролю сирого молока в Україні, організований швейцарсько-українським проектом з безпечності молока у співпраці з Директоратом безпечності та якості харчової продукції Міністерства аграрної політики та продовольства України, центральним апаратом Держпродспоживслужби, підприємствами з виробництва, заготівлі та переробки молока, галузевими асоціаціями і державними лабораторіями Держпродспоживслужби у пілотних областях Проекту (Вінницька, Полтавська, Харківська та Миколаївська).

Захід відбувся під модерацією Марка Грамбергера, керуючого директора Prospex, Бельгія та міжнародного експерта Проекту Марко Де Нарді.

Другий семінар є логічним продовженням першого консультативного семінару, що відбувся 15-16 березня та під час якого були обговорені останні законодавчі зміни, зокрема вимоги нового Закону України №2042-VIII від 18.05.2017 в частині державного контролю сирого молока та молозива (ст. 40). Так, за результатами першого семінару, учасники дійшли згоди щодо необхідності запровадження консолідованого підходу операторами ринку з виробництва молока на виконання зазначених вимог.

Таким чином, під час зустрічі було представлено можливі моделі впровадження програми контролю сирого молока, які були розроблені за результатом першого семінару. Учасники під час роботи в групах також обговорили більш детальніше кожну модель та пропозиції щодо їх вдосконалення. На другий день семінару було обрано моделі, які будуть протестовані під час пілотної програми контролю сирого молока, і визначено необхідні конкретні кроки для його впровадження в кожній пілотній області.

Необхідність та можливості впровадження програми контролю сирого молока на національному рівні було обговорено в рамках панельної дискусії з начальником Управління державного контролю Держпродспоживслужби Миколою Білоусом, завідувачем сектору оцінки ризиків Оксаною Борейко, віце-президентом Асоціації виробників молока Оленою Жупінас, президентом Спілки молочних підприємств України Лідією Карпенко та міжнародним експертом Проекту Марко Де Нарді.

Також всі учасники семінару та представники Держпродспоживслужби підкреслили важливість продовження консультативного процесу на національному та регіональному рівнях, основна мета якого покращання обізнаності і підтримка планування та реалізації програми контролю сирого молока.

Довідково: В рамках швейцарсько-українського проекту з безпечності молока буде здійснено закупівлю обладнання для залучених в пілотний проект програми контролю сирого молока лабораторій Держпродспоживслужби, що дозволить досліджувати згідно міжнародних вимог основні чотири показники на відповідність критеріям придатності молока до введення в обіг: загальна бактеріальне обсіменіння (ЗБО), кількість соматичних клітин (КСК), відсутність інгібіторів та точка замерзання. Також Проект розробляє ІТ-систему «Молочний Модуль» для автоматичного збору результатів досліджень, підрахунку середнього геометричного значення для ЗБО та КСК та у разі виявлення невідповідностей по критеріях повідомлятиме як виробника, так і компетентний орган, як і передбачено статею 40 Закону України №2042-VIII від 18.05.2017.Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45