EN
Новини

18.06.2018 

Проект з безпечності молока продовжує навчання середніх виробників молока в Харківській області

У рамках діяльності Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності продуктів харчування» 13-14 червня 2018 року відбувся тренінг для середніх виробників молока, що є постачальниками молокопереробних підприємств-партнерів в Харківській області: ПАТ “Куп’янський молочноконсервний комбінат» і ТОВ «С-Транс». Тренінг ставив за мету донести важливість застосування найкращих практик виробництва молока, годівлі, управління стадом та гігієни доїння з метою покращення якості та безпечності сирого молока.

Захід відбувався у співпраці з Головним управлінням Держпродспоживслужби у Харківській області. Так, начальник відділу безпечності харчових продуктів Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Ситніков Валерій Сергійович ознайомив учасників тренінгу з основними змінами в системі державного контролю та представив чинний перелік питань, що затверджений Наказом Мінагрополітики від 7 березня 2018 р №130, та буде застосовуватися під час інспектування господарств.

Ірина Висоцька, координатор співпраці з приватним сектором, розповіла про Пілотний проект з запровадження програми контролю сирого молока у пілотних областях Проекту (Вінницька, Миколаївська, Полтавська, Харківська). Так, в рамках Проекту здійснюється закупівля обладнання для залучених лабораторій, що дозволить здійснювати дослідження сирого молока відповідно до міжнародних стандартів, зокрема на основні показники безпечності молока: кількість соматичних клітин (КСК), загальне бактеріальне обсіменіння (ЗБО), точка замерзання й наявність інгібіторів. Також Проект розробляє ІТ-систему «Молочний Модуль» для автоматичного збору результатів досліджень, підрахунку середнього геометричного значення для ЗБО та КСК та у разі виявлення невідповідностей по критеріям повідомлятиме як виробника, так і компетентний орган, як і передбачено ст. 40 Закону України №2042-VIII від 18.05.2017.

Представники молокопереробних підприємств-партнерів Наталія Олександрівна Блажко, директор з якості ТОВ «С-Транс», та Сергій Олександрович Деркач, керівник відділу з сировини ПАТ «Куп’янський молочноконсервний комбінат», у своїх виступах надали відповіді на питання «Перевірка постачальників молока – чому це важливо для молокопереробного підприємства?».

Наступний блок теоретичної частини був присвячений технічним темам:
- «Бактеріальне забруднення молока – як покращити якість молока та виробничий процес на фермі?», яку представив консультант Проекту Тарас Байдюк;
- «Годівля та управління стадом - як виміряти ефективність процесу? Собівартість виробництва молока - як вплинути на процес?», які представив консультант Проекту Михайло Чернадчук.

Другого дня керівники господарств, зоотехніки та ветеринарні лікарі перебували з навчальним візитом на молочно-товарній фермі ФГ «Юпітер», с. Хотімля, Вовчанський район, Харківська область. Наталія Валеріївна Коваль, голова фермерського господарства, ознайомила учасників тренінгу з результатами роботи ферми, а тренери Проекту спільно з державним інспектором провели практичне навчання за трьома фокусами: державний контроль, гігієна виробництва і зберігання молока, та годівля й управління стадом.

Команда Проекту висловлює вдячність голові ФГ «Юпітер» Наталії Валеріївні Коваль за надану можливість ознайомитися на базі МТФ з найкращими практиками виробництва молока в Україні та готовність ділитися своїм досвідом та знаннями.Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45