EN
Новини

22.06.2018 

Проект з безпечності молока продовжує проведення навчань з оцінки ризиків

19-21 червня 2018 року відбувся технічний семінар з підготовки представників Держпродспоживслужби щодо основних принципів оцінки ризиків в галузі охорони здоров'я тварин і людей та безпечності харчових продуктів.

Основною метою семінару було ознайомити учасників з методологією Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МЕБ) щодо оцінки ризику при імпорті, формування питань ризику, описом небезпечного фактору, практично попрацювати над розробкою шляхів ризику та визначенням необхідних даних для оцінки ризиків.

Для навчання була сформована група з оцінки ризику, до складу якої включені ветеринари, епідеміологи, лабораторні фахівці та інші фахівці Держпродспоживслужби центрального і обласних управлінь, ДНДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, а також інші зацікавлені особи.

Експерти проекту представили учасникам основні принципи оцінки ризику і способи її проведення, етапи оцінки ризику відповідно до Кодексу Аліментаріус (CAC) та ознайомили з методологією оцінки ризику при імпорті за МЕБ. Для проведення практичної оцінки ризику було обрано заразний вузликовий дерматит ВРХ (ЗВД), зокрема ймовірність занесення збудника цієї хвороби під час імпорту в Україну. Учасники семінару сформували питання ризику та у групах відпрацювали побудову шляхів ризику. Насамкінець визначили і обговорили необхідні дані для проведення оцінки ризику ЗВД в Україні. Також була обрана контактна особа, яка координуватиме роботу групи з подальшого проведення оцінки ризику.

Нагадаємо, що в рамках Проекту з безпечності молока вже була проведена реальна якісна оцінка ризику появи ентеротоксинів золотистого стафілококу у пастеризованому молоці відповідно до Кодексу Аліментаріус. Наразі учасники будуть працювати над оцінкою ризику у сфері здоров’я тварин згідно з МЕБ.Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45