EN
Новини

12.07.2018 

Пройшов черговий тренінг щодо кращих практик виробництва молока у Вінницькій області

10-11 липня 2018 року відбулися дводенні навчання для постачальників молока молокопереробного підприємства-партнера Проекту з безпечності молока ТОВ «Люстдорф». У Вінницькій області партнером Проекту також є ТОВ «Азорель», що виробляє продукцію з молока від власної ферми, на потужностях якого пройшла практична частина. Цьогорічний тренінг охоплював аспекти утримання в контексті благополуччя тварин та здоров’я вимені, гігієни доїння, охолодження та зберігання молока, а також щодо нових підходів до інспектування для цілей державного контролю. Захід відбувався у співпраці з Головним управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області з залученням районних державних інспекторів. Начальник відділу безпечності харчових продуктів Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Салюк Андрій Васильович ознайомив учасників тренінгу з основними змінами в системі державного контролю та представив чинний перелік питань, що затверджений Наказом Мінагрополітики від 7 березня 2018 р №130, та буде застосовуватися під час інспектування господарств.

Ірина Висоцька, координатор співпраці з приватним сектором, у своєму виступі зауважила, що Проектом з безпечності молока розроблений чек-лист для контролю спеціальних гігієнічних вимог до виробництва молока, питання якого посилаються на відповідні положення підготовленого проекту Наказу Мінагрополітики щодо вимог до контролю операторів ринку щодо гігієни молока та молочних продуктів при їх виробництві та введенні в обіг (діяльність виконується в рамках 1 та 2 компонентів Проекту). Окрім цього проект Наказу містить критерії придатності сирого молока для введення в обіг та мінімальну періодичність їх контролю оператором, як того вже вимагає чинне законодавство. Також учасникам була представлено концепція Пілотного проекту з запровадження програми контролю сирого молока у пілотних областях Проекту (Вінницька, Миколаївська, Полтавська, Харківська). Так, в рамках Проекту здійснюється закупівля обладнання для залучених лабораторій, що дозволить здійснювати дослідження сирого молока відповідно до міжнародних стандартів, зокрема на основні критерії: кількість соматичних клітин (КСК), загальне бактеріальне обсіменіння (ЗБО), точка замерзання й відсутність інгібіторів. Проект розробляє ІТ-систему «Молочний Модуль» для автоматичного збору результатів досліджень, підрахунку середнього геометричного значення для ЗБО та КСК та у разі виявлення невідповідностей по критеріям повідомлятиме як виробника, так і компетентний орган, як і передбачено ст. 40 Закону України №2042-VIII від 18.05.2017.

Цілями Компоненту 3 Проекту з безпечності молока є залучення приватного сектору до системи контролю безпечності продуктів харчування. ТОВ «Люстдорф» - є підприємством-флагманом Проекту та активно ділиться своїм досвідом у співпраці з постачальниками. Про підходи ТОВ «Люстдорф» до оцінки та перевірок постачальників молока у своєму виступі розповіла Олена Леонідівна Бідна, директор із заготівлі сировини.

Друга частина теоретичного дня була присвячена технічним темам. Як досягти виробникам молока критеріїв по ЗБО та КСК та які є можливості для оптимізації тим, хто вже виконує їх розповідали залучені консультанти Проекту Тарас Байдюк та Валерій Лотоцький. Плахотний Володимир, інженер з якості ТОВ «Люстдорф», виступив з презентацією «Контроль залишків антибіотиків та інших інгібіторів на фермі – важливість ведення записів».

Наступного дня учасники прибули з навчальним візитом на ферму ТОВ «Азорель», керівник якого, Сергій Володимирович Довгий, ознайомив учасників з результатами роботи господарства та виробництва молочних продуктів у закритому циклі. Відпрацювання набутих знань розпочалося з навчального інспектування для цілей державного контролю під наставництвом Андрія Васильовича Салюка.

Далі учасники тренінгу розділилися на 2 групи за тематиками (гігієна та утримання) з подальшою ротацією. Таким чином у вужчому колі кожен зміг попрацювати з тренерами Проекту над критичними точками на фермі та здійснити оцінку з використанням чек-листів. Команда Проекту висловлює вдячність керівництву та команді ТОВ «Азорель» за надану можливість ознайомитися на базі МТФ з кращими практиками виробництва молока та бажання ділитися своїм досвідом.Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45