EN
Новини

29.08.2018 

Тренінг для фахівців держпродспоживслужби відбувся у Полтавській області

20 – 23 серпня 2018 року відбувся черговий тренінг для інспекторів Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області у рамках швейцарсько-українського проекта з безпечності молока. 20 державних інспекторів Головного управління взяли участь у тренінгу.

Навчання було спрямоване на оновлення знань учасників стосовно аспектів використання найкращих практик, які використовуються для виробництва безпечного молока та підвищили обізнаність щодо змін в системі контролю за безпечністю харчових продуктів. Також фахівці Держпродспоживслужби практично на молочно-товарній фермі й молокопереробному заводі відпрацювали отримані теоретичні знання.

Перша частина тренінгу була теоретичною. Тренери презентували теми щодо програми управління здоров’ям стада та програми контролю маститів, правильного зберігання і використання ветеринарних препаратів, антимікробної резистентності, покращення виробничих процесів на фермі задля досягнення низьких рівнів загальної бактеріальної забрудненості; ідентифікації тварин, впровадження заходів біологічної безпеки на фермах. Також спікери і консультанти Проекту розповіли учасникам про зміни в системі державного контролю, про нові підходи і переліки питань для інспектування та про принципи простежуваності при виробництві молочних продуктів.

Наступного дня група відвідала молокопереробне підприємство ПП «Білоцерківська агропромислова група», де на практиці спеціалісти Держпродспоживслужби відпрацювали використання переліків питань для інспектування молокопереробного підприємства та оцінили систему простежуваності. Потім учасники відвідали молочно-товарну ферму ПП «Комунар», з метою оцінки постачальника молока на ПП «Білоцерківська агропромислова група».

Під час третього дня навчання учасники обговорили результати інспектування молокопереробного підприємства та постачальника молока, практично відпрацювали оцінку системи простежування, а під час останнього дня тренінгу підготовлений Проектом тренер з Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Натяглий Олексій, який брав участь у навчальній поїздці до Швейцарії, презентував фахівцям територіальних управлінь і відділів особливості системи ризик-орієнтованого контролю та інспектування молочних ферм та молокопереробних підприємств у Швейцарії. Координатор 1-го і 2-го компоненту Вікторія Лець розповіла про контроль за введенням в обіг сирого молока в пілотних областях (Вінницька, Миколаївська, Полтавська, Харківська) у рамках Програми контролю сирого молока, що розробляється Проектом спільно із зацікавленими особами та Держпродспоживслужбою.

За результатами участі у тренінгу державні інспектори отримали відповідні сертифікати.

Команда Проекту висловлює вдячність за допомогу в організації тренінгу Начальнику Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Пікулю Геннадію Івановичу, а також Голові ради директорів ПП «Білоцерківська агропромислова група» Кордубану Віктору Володимировичу, директору ПП «Білоцерківська агропромислова група» Коваленку Роману Володимировичу та директору ПП «Комунар» Джугань Олександру Васильовичу за можливість на практиці провести навчальне інспектування для державних інспекторів Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Наступні подібні тренінги найближчим часом відбудуться в інших пілотних областях Проекту: Миколаївській і Вінницькій областях.Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45