EN
Новини

07.03.2019 

Стартували обласні зустрічі щодо запровадження пілотного проекту

6 березня 2019 року Миколаєві відбулася обласна нарада щодо започаткування пілотного проекту «Програма контролю сирого молока». Ціллю заходу було інформування потенційних учасників пілотного проекту про особливості впровадження програми контролю сирого молока в Миколаївській області, важливість прозорої та простежуваної системи контролю якості та безпечності сирого молока. Ця обласна нарада у Миколаївській області розпочала низку подібних заходів, які Держпродспоживслужба України спільно з її територіальними органами у співпраці з Проектом з безпечності молока планує організувати також у Вінницькій, Полтавській та Харківській областях.

Захід відвідало близько 70 учасників: представники господарств з виробництва молока, пунктів заготівлі молока, молокопереробних підприємств області, керівництво Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, обласні та районні інспектори, представники Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби та міжрайонних державних лабораторій Держпродспоживслужби. У вітальному слові в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Олег Калнаус подякував за плідну співпрацю швейцарсько-українському проекту з безпечності молока та наголосив на важливості започаткування пілотної програми контролю сирого молока в Миколаївській області. Ігор Кравченко, керівник Проекту, поінформував учасників про Концепцію Пілотного проекту «Програма контролю сирого молока» та особливості його реалізації в області. Валерій Малай, директор Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, доповів про лабораторну спроможність в дослідженні сирого молока, роль лабораторії в рамках Пілотного проекту, а також про виклики, які необхідно вирішити для успішної реалізації проекту. Координатор 3 компоненту Проекту з безпечності молока Ірина Висоцька презентувала особливості нового харчового законодавства, що формує підґрунтя для запровадження нових підходів до приватно- державного контролю виробництва молока та введення його в обіг, а також представила для загалу програмне забезпечення «Молочний модуль»*, його функціонал та можливості.

Проект з безпечності молока висловлює подяку керівництву та фахівцям Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївський області за організацію заходу.

*«Молочний модуль» - це програмний додаток, який буде інтегрований до Головної інформаційної системи Держпродспоживслужби і сприятиме співпраці операторів ринку з лабораторіями та компетентним органом з метою виконання вимог нового національного законодавства. Молочний Модуль забезпечує наступні рішення для оператора ринку:

− Реєстрація акту про відбір зразків;

− Постійний доступ до результатів досліджень сирого молока;

− Сповіщення про нові результати лабораторних досліджень молока;

− Розрахунок змінної середньої геометричної величини ЗБЗ та КСК на основі результатів лабораторних досліджень відповідно до нормативних документів Держпродспоживслужби;

− Сповіщення відповідальних районних і обласних інспекторів про результати лабораторних досліджень, що перевищують граничні значення;

− Дозволяє проводити статистичний аналіз результатів досліджень та відображає їх у вигляді графіків;

− Сповіщає про затримки у графіку відбору зразків для дослідження на показники критеріїв придатності сирого молока відповідно до Програми контролю сирого молока;

− Дозволяє надавати результати своїх лабораторних досліджень третім особам (наприклад, молокопереробним підприємствам) шляхом надсилання результатів на електронну адресу, вказану користувачем.


Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45