EN
Новини

27.03.2019 

Тренінг для середніх виробників молока в Миколаївській області

25-26 березня 2019 року Проект з безпечності молока у співпраці з молокопереробними підприємствами-партнерами в Миколаївській області, ТДВ «Баштанський сирзавод» та ПАТ «Первомайський МКК», зібрали середні господарства для чергових навчань.

Ключовими тематиками дводенного тренінгу були:
- аналіз небезпечних факторів у виробництві молока та контроль у критичних точках;
- важливість забезпечення простежуваності на фермі;
- забезпечення здоров’я та благополуччя тварин з фокусом на зменшення застосування антибіотиків.

Окрім технічних тем учасники також мали змогу ознайомитися з Концепцією пілотного проекту «Програма контролю сирого молока» та функціоналом програмного додатку «Молочний модуль», що був представлений Іриною Висоцькою, координатором Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності харчових продуктів».

Про те, як краще управляти небезпечними факторами у місці виробництва та зберігання первинної продукції, як того вимагає основний харчовий закон, розповів залучений консультант Ігор Присяжнюк. Хоча всі принципи системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках не є обов’язковими для первинного виробництва, втім підходи до впровадження процедур моніторингу та коригувальних дій у критичних точках є найкращими практиками.

Друга теоретична частина тренінгу була присвячена питанню управління таким небезпечним фактором як залишки антибіотиків у молоці в контексті зменшення їх застосування. Так, у своєму виступі Валерій Лотоцький пов’язав найбільш поширені проблеми зі здоров’ям тварин на господарствах з виробництва молока з умовами утримання, забезпечення благополуччя та управління стадом в цілому.

Практична частина тренінгу відбулася на потужностях ТОВ «Колос 2011», с. Острівка, Очаківський район, Миколаївської області. Команда фахівців господарства ознайомила учасників тренінгу з підходами роботи ферми, а тренери Проекту з безпечності молока провели практичне навчання як щодо забезпечення простежуваності, так і належного утримання.

Команда Проекту висловлює вдячність керівництву ТОВ «Колос 2011» за надану можливість провести практичні навчання на базі господарства, а також всій команді фахівців за відкритість та готовність ділитися своїм досвідом та знаннями.Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45