EN
Новини

24.04.2019 

Тренінг для середніх виробників молока у Вінницькій області

18-19 квітня 2019 року відбулися чергові навчання для середніх господарств з виробництва молока у Вінницькій області, в якій Проект з безпечності молока співпрацює з молокопереробними підприємствами ТОВ «Люстдорф» і ТОВ «Азорель».

Теоретична частина дводенного тренінгу складалася з трьох блоків:
1) Вимоги нового харчового законодавства до виробників молока;
2) Аналіз небезпечних факторів у виробництві молока та контроль у критичних точках: важливість ведення записів та забезпечення простежуваності;
3) Здоров’я та благополуччя тварин: зменшення застосування антибіотиків.

В рамках першого блоку Ірина Висоцька, координатор Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності харчових продуктів» також ознайомила учасників тренінгу з основними функціями програмного додатку «Молочний модуль», що був розроблений для реалізації Концепції пілотного проекту «Програма контролю сирого молока».

Про контроль за небезпечними факторами у місці виробництва та зберігання сирого молока детально розповів залучений консультант Ігор Присяжнюк. Дискусійними в тренінговій залі були питання обсягу ведення документації на господарстві, та такий інструмент є беззаперечно необхідним для забезпечення простежуваності.

Завершальними були виступи Валерія Лотоцького щодо забезпечення здоров’я та благополуччя тварин, що є найважливішою передумовою до зменшення використання антибіотиків. Якщо ж їх застосування не уникнути, залучений тренер наголошував на важливості лабораторних досліджень не лише задля ідентифікації мікроорганізмів, визначення чутливості та підбору антимікробних препаратів, але й задля ефективної розробки заходів з біозахисту проти інфекційних патогенів.

Практична частина тренінгу відбулася на потужностях ВК АКПП “Золота Нива“, с. Балабанівка, Оратівський район, Вінницької області. Спільно з фахівцями господарства та учасниками тренінгу тренери Проекту з безпечності молока у реальних умовах ставили запитання та надавали відповіді щодо забезпечення простежуваності виробництва молока та належного утримання задля здорового стада.

Команда Проекту з безпечності молока висловлює вдячність керівництву та спеціалістам ВК АКПП “Золота Нива“ за надану можливість провести практичні навчання на базі господарства.Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45