EN
Новини

06.06.2019 

У рамках Агровиставки відбувся всеукраїнський форум «Безпечне молоко – це просто»

5 червня 2019 року в рамках XXXI Міжнародної агропромислової виставки Agro-2019 відбувся всеукраїнський форум «Безпечне молоко – це просто», який був організований за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України, Держпродспоживслужби України та швейцарсько-українського проекту з безпечності молока.

Участь у заході взяли заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, голова Держпродсподивслужби Володимир Лапа, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні, національний координатор програм Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (ДСШЕП) Віктор Шуткевич, представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, обласних департаментів з розвитку АПК, галузевих асоціацій, молокопереробних підприємств, виробники молока.

Заступник Мінагрополітики Олена Ковальова зазначила, що молочний сектор – специфічний і знаходиться у стадії трансформації. На нього впливають імпортно-експортне середовище, економічні й соціальні чинники. Олена Ковальова відмітила, що впровадження наказу "Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів" наближує молочну галузь України до вимог Європейського союзу і запроваджує належну практику виробництва, переробки та введення в обіг молока і молочних продуктів. Також наказом встановлюються єдині критерії до сирого молока, що вводиться в обіг. «За останній 5 років обсяги надходження молока на переробку екстра класу збільшилися в 2,6 рази, що свідчить про невпинний розвиток молочної галузі», – зазначила заступник Міністра. Також Олена Ковальова підкреслила, що держава має не лише вимагати дотримуватися вимог, але і допомагати, тому кожен бажаючий може на сайті міністерства ознайомитися з умовами програм державної підтримки.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа відмітив важливість проведення таких вузькоспеціалізованих зустрічей, де цільова аудиторія може фахово обговорити проблемні питання галузі. Володимир Лапа зазначив, що українські стандарти якості і безпечності молока мають відповідати європейським, оскільки український споживач повинен бути в рівних умовах з європейським. «Наразі спільно зі швейцарсько-українським проектом з безпечності молока ми працюємо над змінами у нормативно-правовому полі і над впровадженням пілотної програми контролю сирого молока з використанням новорозробленої програми «Молочний модуль» і закупленого Проектом лабораторного обладнання, – відмітив ефективність співпраці Держпродспоживслужби з Проектом.

Заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Віктор Шуткевич у своєму виступі зазначив, що попри те, що стратегію технічної допомоги для України було переглянуто, обсяги її фінансування не змінилися. Так, у липні має розпочатися нова програма, яка буде об’єднувати підтримку органічного сільського господарства, розвиток карпатської торгової марки і молочної галузі.

Заступник генерального директора Директорату безпечності та якості харчової продукції Мінагрополітики Дмитро Мороз зазначив, що майже рік назад проект наказу «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів» був поданий до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію, проте процес врахування зауважень був довготривалим і складним, передбачав велику кількість зустрічей і консультацій. Наразі очікуємо його опублікування на початок наступного місяця.

Бачення молокопереробних підприємств щодо майбутнього молочної галузі з урахуванням нових вимог до молока представив генеральний директор ТДВ “Баштанський сирзавод” Сергій Косяченко. У своєму виступі він також зауважив про важливість співпраці молокопереробного підприємства зі своїми постачальниками сирого молока у підвищенні його якості.

Викладені в наказі вимоги до безпечності і якості молока прокоментували виробники молока. Так, голова фермерського господарства «Юпітер» (Харківська область) Наталія Коваль поділилася своїм досвідом виробництва молока, що за чинними стандартами відповідає вимогам екстра гатунку. Велике бажання завоювати довіру споживача, незламна ціль виробляти молоко найвищої якості є стимулами для фермерського господарства, щоб відповідати настановам належної практики, які містяться у Наказі Мінагрополітики.

Державні вимоги до безпечності та якості молока Михайло Травецький, керівник напряму тваринництва агропромхолдингу Астарта-Київ, вважає мінімальними для великотоварного виробника в Україні сьогодні. Досягнуті результати у підвищенні якості молока, які агропромхолдинг досягає сьогодні, базуються в першу чергу на перегляді та оптимізації процесів виробництва молока, навчальній та мотиваційній роботі з персоналом. Реалізація молока вищої якості – це не лише додатковий прибуток, але й значні заощадження, адже мова йде і про покращення стану здоров’я тварин.

Команда Проекту з безпечності молока також представила основні напрацювання співпраці з Держпродспоживслужбою у впровадженні пілотного проекту «Програма контролю сирого молока» як механізму моніторингу за введенням в обіг безпечного молока, а також анімаційний ролик «Безпечне молоко – це просто». Відео направлене на підвищення обізнаності щодо показників безпечності молока та демонстрацію найкращих практик виробництва якісного і безпечного молока. Відео було розроблено за підтримки Державного Секретаріату Швейцарії з економічних питань (СЕКО) в рамках економічного співробітництва та розвитку і можна переглянути за посиланням – https://www.youtube.com/watch?v=34fDDkRgcII&feature=youtu.beАдреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45