Набув чинності наказ Мінагрополітики від 12.03.2019 № 118 "Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів"
12.07.2019
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12.03.2019 № 118 "Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів" сьогодні набирає чинності (публікація у виданні «Офіційний вісник України» за 12.07.2019 р. №52).

У рамках Агровиставки відбувся всеукраїнський форум «Безпечне молоко – це просто»
06.06.2019
5 червня 2019 року в рамках XXXI Міжнародної агропромислової виставки Agro-2019 відбувся всеукраїнський форум «Безпечне молоко – це просто», який був організований за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства...

Відбулася фінальна презентація бета-версії «Молочного модуля» для керівництва Держпродспоживслужби
25.04.2019
25 квітня 2019 року в офісі швейцарсько-українського проекту з безпечності молока відбулася презентація програмного додатку «Молочний модуль» для керівництва Держпродспоживслужби. У зустрічі взяли участь...
EN
Контекст
Сільське господарство та ланцюг додаткової вартості сільськогосподарських продуктів були та залишаються важливими складовими української економіки. До недавніх геополітичних змін сільськогосподарські продукти становили близько 20% національного експорту, молочні продукти займали четверте місце у списку основних сільськогосподарських продуктів для експорту, одразу після зернових, рослинних олій та олійних культур. Основними країнами призначення експорту були країни СНД, зокрема Росія, а також країни Азії та Африки. Експорт до Росії істотно постраждав внаслідок нещодавніх геополітичних складнощів, але ще до цього експорт до Росії та до інших країн був предметом значних коливань внаслідок заборон на імпорт.

Недостатня відповідність європейським та міжнародним стандартам безпеки харчових продуктів – це основна перешкода для виходу України на ринки ЄС та на інші ринки високоякісної продукції, це також викликає серйозне занепокоєння щодо здоров'я національних споживачів у зв'язку з потенційною присутністю у молоці патогенів або фармацевтичних залишків (наприклад, антибіотиків). Наразі це фактично позбавляє Україну можливості експортувати кінцеві продукти з високою доданою вартістю (напр., молоко, вершки, сир) на ринки ЄС або інші ринки високоякісної продукції через їх невідповідність суворим стандартам ЄС щодо якості молока та безпечності харчової продукції. Однак, нещодавня місія Продовольчої і Ветеринарної Служби Європейської Комісії зазначила, що по деяким з напрямків Україна досягла похвальних змін, але навіть незважаючи на це, існує ще багато сфер для поліпшення.

Причини невиконання міжнародних стандартів якості та безпечності харчових продуктів багатогранні і варіюються від невідповідності нормативно-правової бази міжнародним стандартам безпечності харчових продуктів, лише часткового впровадження та дотримання стандартів, до недостатнього рівня обізнаності серед виробників, громадського сектору та споживачів щодо важливості дотримання таких стандартів.



Адреса:
вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
Факс: +38 044 279 88 45