EN
Новини

12.07.2019
Набув чинності наказ Мінагрополітики від 12.03.2019 № 118 "Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів"
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12.03.2019 № 118
"Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів" сьогодні набирає чинності (публікація у виданні «Офіційний вісник України» за 12.07.2019 р. №52).
Передбачені цими Вимогами критерії для молока, що використовується для виробництва молочних продуктів (безпосередньо перед переробкою), є абсолютними значеннями, тоді як для сирого молока в місці первинного виробництва та/або зберігання вони обраховуються як змінна середня геометрична величина. Вміст мікроорганізмів у сирому молоці, яке використовується для виробництва молочних продуктів (безпосередньо перед переробкою), може бути втричі вищим за аналогічний критерій у сирому молоці від корів.


06.06.2019
У рамках Агровиставки відбувся всеукраїнський форум «Безпечне молоко – це просто»
5 червня 2019 року в рамках XXXI Міжнародної агропромислової виставки Agro-2019 відбувся всеукраїнський форум «Безпечне молоко – це просто», який був організований за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України, Держпродспоживслужби України та швейцарсько-українського проекту з безпечності молока.
Участь у заході взяли заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, голова Держпродсподивслужби Володимир Лапа, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні, національний координатор програм Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (ДСШЕП) Віктор Шуткевич, представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, обласних департаментів з розвитку АПК, галузевих асоціацій, молокопереробних підприємств, виробники молока



25.04.2019
Відбулася фінальна презентація бета-версії «Молочного модуля» для керівництва Держпродспоживслужби
25 квітня 2019 року в офісі швейцарсько-українського проекту з безпечності молока відбулася презентація програмного додатку «Молочний модуль» для керівництва Держпродспоживслужби. У зустрічі взяли участь розробники програми, голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, заступник директора департаменту – начальник управління державного контролю департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Микола Білоус, завідувач сектору оцінки ризику Оксана Борейко і представники Проекту. Розробники програми представили «Молочний модуль» і його функціонал з врахуванням зауважень і пропозицій учасників тестування модуля з пілотних областей. За результатами зустрічі було вирішено, що після остаточних консультацій...



24.04.2019
Тренінг для середніх виробників молока у Полтавській області
22-23 квітня 2019 року у Полтавській області відбувся завершальний тренінг для середніх господарств з серії навчань щодо забезпечення простежуваності та зменшення застосування антибіотиків у виробництві молока.
Безпечність сирого молока має підтверджуватися способами, що еквівалентні європейським. Таким чином українські виробники молока як оператори ринку також мають дотримуватися ключових обов’язків, що встановлені новим харчовим законодавством: простежуваність та прозорість. На цих принципах базується Концепція пілотного проекту «Програма контролю сирого молока», в рамках впровадження якого розроблений програмний додаток «Молочний модуль» (детальніше ознайомитися за посиланням).
Так, саме за реєстраційним номером, що присвоюється після державної реєстрації потужностей господарствам з виробництва молока...



24.04.2019
Тренінг для середніх виробників молока у Вінницькій області
18-19 квітня 2019 року відбулися чергові навчання для середніх господарств з виробництва молока у Вінницькій області, в якій Проект з безпечності молока співпрацює з молокопереробними підприємствами ТОВ «Люстдорф» і ТОВ «Азорель».
Теоретична частина дводенного тренінгу складалася з трьох блоків:
1) Вимоги нового харчового законодавства до виробників молока;
2) Аналіз небезпечних факторів у виробництві молока та контроль у критичних точках: важливість ведення записів та забезпечення простежуваності;
3) Здоров’я та благополуччя тварин: зменшення застосування антибіотиків.



27.03.2019
Тренінг для середніх виробників молока в Миколаївській області
25-26 березня 2019 року Проект з безпечності молока у співпраці з молокопереробними підприємствами-партнерами в Миколаївській області, ТДВ «Баштанський сирзавод» та ПАТ «Первомайський МКК», зібрали середні господарства для чергових навчань.
Ключовими тематиками дводенного тренінгу були:
- аналіз небезпечних факторів у виробництві молока та контроль у критичних точках;
- важливість забезпечення простежуваності на фермі;
- забезпечення здоров’я та благополуччя тварин з фокусом на зменшення застосування антибіотиків.
Окрім технічних тем учасники також мали змогу ознайомитися з Концепцією пілотного проекту «Програма контролю сирого молока»...



21.03.2019
Відбувся тренінг для середніх виробників молока в Харківській області
У рамках діяльності Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності продуктів харчування» 19-20 березня 2019 року відбувся черговий тренінг для середніх виробників молока, що є постачальниками молокопереробних підприємств-партнерів в Харківській області: ПАТ “Куп’янський молочноконсервний комбінат» і ТОВ «С-Транс».
Цілями дводенних навчань були:
- підвищення обізнаності щодо небезпечних факторів у виробництві молока та критичних точок на фермі;
- чітке розуміння принципів HACCP (система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках);
- важливість застосування найкращих практик управління стадом та забезпечення здоров’я та благополуччя тварин...



19.03.2019
Відбулася обласна нарада з програми контролю сирого молока у Харківській області
18 березня 2019 року відбулася чергова обласна нарада щодо започаткування пілотного проекту «Програма контролю сирого молока».
Захід відвідало близько 70 учасників: виробники і переробники молока, фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, обласні та районні інспектори, представники Харківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.
Керівник Проекту з безпечності молока Ігор Кравченко поінформував учасників про проведену роботу в рамках проекту. Заступник директора департаменту – начальник управління державного контролю Департаменту безпечності харчових продуктів...



07.03.2019
Стартували обласні зустрічі щодо запровадження пілотного проекту
6 березня 2019 року Миколаєві відбулася обласна нарада щодо започаткування пілотного проекту «Програма контролю сирого молока». Ціллю заходу було інформування потенційних учасників пілотного проекту про особливості впровадження програми контролю сирого молока в Миколаївській області, важливість прозорої та простежуваної системи контролю якості та безпечності сирого молока. Ця обласна нарада у Миколаївській області розпочала низку подібних заходів, які Держпродспоживслужба України спільно з її територіальними органами у співпраці з Проектом з безпечності молока планує організувати також у Вінницькій, Полтавській та Харківській областях.
Захід відвідало близько 70 учасників: представники господарств з виробництва молока, пунктів заготівлі молока...



04.03.2019
Відбувся тренінг з управління даними про якість молока для молокопереробних підприємств
У рамках діяльності Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності харчових продуктів» 27-28 лютого відбувся тренінг з управління даними про якість молока на тему “Перегляд протоколів контролю молока”. Метою навчань було підвищення розуміння важливості впровадження рутинної, надійної системи дослідження сирого молока на рівні танку-охолоджувача (ферми або пункту збору молока), визначення напрямків вдосконалення лабораторного аналізу, аналізу даних, інтерпретації результатів та комунікації з постачальниками. Так, у тренінгу взяли участь представники 18 молокопереробних підприємств.
Ключовим тренером на запрошення Проекту була Сара Роббіані, директор з управління якістю одного з найбільших кооперативів Швейцарії «Mooh Genossenschaft», яка в рамках першого теоретичного дня поділилася досвідом здійснення вхідного контролю сирого молока...



01.03.2019
Контроль якості та безпечності сирого молока: досвід України і Швейцарії
26 лютого 2019 року відбувся семінар з підвищення обізнаності на тему: “Контроль якості та безпечності сирого молока: рамкові умови для забезпечення простежуваності та прозорості”. Захід відвідали близько 20-ти молокопереробних підприємств України, голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, генеральний директор Директорату безпечності та якості харчової продукції Мінагрополітики Микола Мороз та інші фахівці державних профільних структур. До зустрічі також були залучені експерти зі Швейцарії: Сара Роббіані, директор з управління якістю «Mooh Genossenschaft», і Ізабель Лечнер, міжнародний провідний експерт, САФОЗО.
У вступному слові Володимир Лапа відмітив, що Проект з безпечності молока розробив концепцію реалізації Пілотного проекту із запровадження програми контролю сирого молока у Вінницькій, Миколаївській, Полтавській та Харківській областях...



26.02.2019
Питання-відповіді щодо тендеру SAFOSO/APPLICATION/01/2019
Питання 1.
Щоб якісно оформити і вчасно подати весь необхідний пакет документів ми б хотіли у вас уточнити певні моменти, зазначені у п.11 секції ІІ тендерної пропозиції:
Як ми розуміємо, окрім портфоліо з прикладами та лінками на анімації, які агентство вже випустило, необхідно подати також і кадри з ролика, який робитиме агентство у разі виграшу тендеру?
Відповідь на питання 1: Так
Питання 2.
Чи ми можемо подати 1-2 скетчі у тій стилістиці, у якій будемо працювати?



07.02.2019
САФОЗО запрошує кваліфікованих учасників торгів, які відповідають умовам щодо участі у торгах, для надання запечатаних тендерних пропозицій по виробництву анімаційного фільму (ролика) про безпечність молока
Отримати тендерну документацію можна за запитом, надіславши на електронну пошту тендеру tender[at]www.safoso.com.ua лист з поміткою в темі чи тілі повідомлення «Запит на тендерну документацію». Тендерну пропозицію необхідно доставити в друкованій формі до офісу САФОЗО в Києві до 17:00 за київським часом, 18 лютого 2019 р.
Пропозиції, що надійдуть після вказаного кінцевого строку, будуть відхилені.
Запитання щодо роз’яснень тендерної документації потрібно надсилати електронною поштою на адресу tender[at]www.safoso.com.ua до 17:00...



31.01.2019
Завершилася серія тренінгів по епідеміологічному спостереженню за здоров’ям тварин
29-31 січня 2019 року в рамках Проекту з безпечності молока відбувся тренінг з методів оцінки ризику й епідеміологічного спостереження за здоров'ям тварин для фахівців Держпродспоживслужби.
Перша частина тренінгу була присвячена фіналізації оцінки ризику ймовірності потрапляння вірусу ЗВД на територію України. Під час другої частини тренінгу міжнародний експерт Марко Ді Нарді ознайомив слухачів із передовими концепціями ризик-орієнтованого спостереження за здоров'ям тварин. У робочих групах учасники продовжили працювати в інструменті EPI Design, необхідного для проведення епідеміологічного спостереження. Міжнародний експерт Ізабель Лечнер під час телеконференції розповіла про чутливість стратегії спостереження, як її виміряти і представила конкретний приклад зі Швейцарії. На завершення учасники обговорили питання...



30.01.2019
Завершився другий тур дистанційного навчання фахівців Держпродспоживслужби щодо питань безпечності молока і молочних продуктів
Закінчилося дистанційне навчання на тему: “Важливість використання найкращих практик для виробництва безпечного молока та молочних продуктів”, що тривало з 03 грудня 2018 року по 21 січня 2019 року. У навчанні взяли участь 443 державних інспектори, державні ветеринарні інспектори та інші фахівці ГУ Держпродспоживслужби у Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Одеській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та місті Києві.
За результатами фінального тестування сертифікати отримали 424 слухачі.



21.12.2018
Проект з безпечності молока продовжує проведення навчань з оцінки ризиків
18-20 грудня 2018 року відбувся технічний семінар з підготовки представників Держпродспоживслужби щодо основних принципів оцінки ризиків в галузі охорони здоров'я тварин і людей та безпечності харчових продуктів.
Основною метою семінару було оновити знання щодо концепції оцінки ризику по методології МЕБ, ознайомитися з методологією процесу елісітації, фіналізувати шляхи ризику і розпочати оцінку ризику ймовірності потрапляння і поширення вірусу ЗВД на території України.
У тренінгу взяла участь група з оцінки ризику, до складу якої включені ветеринари, епідеміологи, лабораторні фахівці та інші фахівці Держпродспоживслужби центрального і обласних управлінь, ДНДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, а також інші зацікавлені особи.



17.12.2018
Представники Держпродспоживслужби пройшли дистанційне навчання щодо використання найкращих практик для виробництва безпечного молока
З 29 жовтня по 10 грудня 2018 року державні інспектори та державні ветеринарні інспектори головних управлінь Держпродспоживслужби у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Полтавській та Харківській областях на базі електронної системи дистанційного навчання “Moodle” пройшли курс на тему “Важливість використання найкращих практик для виробництва безпечного молока та молочних продуктів”. Навчання було організоване за підтримки Сектору організації професійного навчання Держпродспоживслужби, тематику і наповнення курсу розробляв швейцарсько-український проект з безпечності молока.
Під час навчання слухачі ознайомилися з низкою рекомендацій, що сприяють належному веденню молочного тваринництва, зокрема...



10.12.2018
Тренінг для дрібнотоварних виробників молока у Харківській області
9 грудня 2018 року в с. Ржавчик Первомайського району Харківської області відбувся тренінг для дрібнотоварних виробників у співпраці з молокопереробним підприємством-партнером Проекту з безпечності молока ТОВ «С-Транс».
Ключовими темами навчання стали: гігієнічні вимоги до доїння та збору молока, виявлення субклінічного маститу, а також належна годівля задля підвищення якості та надоїв молока.
Окремі учасники вперше дізналися що таке «соматичні клітини» та чому про їх кількість має знати виробник молока. Також учасники тренінгу ознайомилися з простою та швидкою технікою виявлення прихованих форм маститу та отримали в подарунок від Проекту з безпечності молока набір для якісної оцінки кількості соматичних клітин у молоці.



30.11.2018
Тренінг для працівників пунктів заготівлі молока у Вінницькій області
29 листопада 2018 р. відбувся черговий тренінг для працівників пункту заготівлі молока (ПЗМ) в с. Прушанка, що є одним із партнерів Проекту з безпечності молока у Вінницькій області.
Технічні теми, що обговорювалися:
− Оптимальні рішення для організації належного доїння;
− Охолодження та зберігання молока на ПЗМ: як найкраще?
− Належне миття та дезінфекція.
Саме питання організації апаратного доїння в малих формах виробництва молока у співпраці з ПЗМ викликало жвавий інтерес.



22.11.2018
Результати голосування учасників конференції після кожної сесії у програмі Ментіметр
35 % учасників відповіли, що найбільший вплив на покращення безпечності та якості сирого молока матимуть програми державної підтримки, 32 % вважають, що наказ Мінагрополітики «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів», 22 % - що ціна на сире молоко і 11 % - ДСТУ 3662:2018 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови». Всього в опитуванні взяло участь 97 учасників конференції. Декілька учасників виявили бажання мати ще інші варіанти відповідей. 66 % учасників відповіли, що більше переваг від запровадження ризик-орієнтованої системи контролю за безпечністю харчових продуктів отримають споживачі, 27 % оператори ринку і 8 % компетентний орган. Всього в опитуванні взяло участь 64 учасників конференції. 72 % учасників відповіли, що пріоритетним в забезпечені безпечності сирого молока є контроль...



02.11.2018
Питання і відповіді доповідачів третьої міжнародної конференції «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні»
Сесія 1. Національне законодавство і міжнародні вимоги
Питання і відповіді
Сабін Рейст:
• За чий рахунок проводиться ідентифікація тварин у Швейцарії?
Фермери повинні купувати офіційні нові вушні бірки та затискачі для вушних бірок. Фермери самі чіпляють вушні бірки.
Уряд платить за інфраструктуру, таку як веб-додаток, а також офіційні форми оголошення про народження, переміщення та забій тварин фермерами...



19.10.2018
Черговий тренінг для фахівців територіальних органів Держпродспоживслужби пройшов у Вінницькій області
Проект з безпечності молока 16 – 19 жовтня 2018 року провів тренінг для інспекторів Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області. Основна ціль навчань – отримати розуміння важливості застосування найкращих практик виробництва молока та підвищити обізнаність щодо змін в системі контролю за безпечністю харчових продуктів.
В тренінгу взяли участь 24 державних інспектори Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області та 2 державних інспектори з Головного управління Держпродспоживслужби у Луганській області, яка не є пілотною в Проекті, але зважаючи на актуальність тем, фахівці виявили бажання долучитися до навчання...



05.10.2018
Кожен має відповідати за діяльність на своїй ділянці молочного ланцюга
3 – 4 жовтня 2018 року відбулася третя річна міжнародна конференція швейцарсько-українського проекту «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні». У заході взяло участь близько 170 осіб: представників Мінагрополітики України, центрального апарату та обласних управлінь Держпродспоживслужби, дослідних та навчальних установ, професійних галузевих організацій, виробники і переробники молока, міжнародних організацій та проектів міжнародної технічної допомоги. З привітальним словом до учасників конференції звернулися голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапи, генеральний директор Директорату безпечності та якості харчової продукції Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Мороз, директор Швейцарського бюро...



10.09.2018
Проект з безпечності молока провів тренінг для фахівців територіальних органів держпродспоживслужби в Миколаївській області
4-7 вересня 2018 року відбувся тренінг для інспекторів Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області. Основна ціль навчань – отримати розуміння важливості застосування найкращих практик виробництва молока та підвищити обізнаність щодо змін в системі контролю за безпечністю харчових продуктів.
Понад 20 державних інспекторів Головного управління зібралися в Первомайську Миколаєвської області.
Тренінг розпочався з теоретичної частини, під час якої підготовлені Проектом тренери з ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області презентували теми щодо програми управління здоров’ям стада та програми контролю маститів, правильного зберігання...



10.09.2018
Тренінг для працівників пунктів заготівлі молока ТОВ «Пирятинський сирзавод»
6 вересня 2018 р відбувся черговий тренінг для перевізників та працівників пунктів заготівлі молока (ПЗМ) ТОВ «Пирятинський сирзавод», що є одним із партнерів Проекту з безпечності молока у Полтавській області.
Окрім технічних тем, що обговорювалися, жвавий діалог викликала презентація головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Олексія Миколайовича Натяглого щодо гігієнічних вимог до ПЗМ та важливості одержання експлуатаційних дозволів. Рішення про видачу або про відмову у видачі експлуатаційного дозволу приймається не пізніше 30 календарних днів з дня отримання Головним управлінням відповідної заяви від оператора ринку. Інспектування потужності здійснюється...



06.09.2018
На Полтавщині відбувся черговий тренінг щодо кращих практик виробництва молока
4-5 вересня 2018 року Проект з безпечності молока провів дводенні навчання для постачальників молока молокопереробних підприємств-партнерів у Полтавській області. Наймаштабніший тренінг об’єднав понад 80 учасників. Представники сільськогосподарських та молокопереробних підприємств навчалися спільно з фахівцями Держпродспоживслужби кращим практикам утримання в контексті благополуччя тварин та здоров’я вимені, гігієни доїння, охолодження та зберігання молока, а також новим підходам до інспектування для цілей державного контролю. Так, головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Олексій Миколайович Натяглий представив основні зміни в системі державного контролю та ознайомив учасників тренінгу...



29.08.2018
Тренінг для фахівців держпродспоживслужби відбувся у Полтавській області
20 – 23 серпня 2018 року відбувся черговий тренінг для інспекторів Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області у рамках швейцарсько-українського проекта з безпечності молока. 20 державних інспекторів Головного управління взяли участь у тренінгу.
Навчання було спрямоване на оновлення знань учасників стосовно аспектів використання найкращих практик, які використовуються для виробництва безпечного молока та підвищили обізнаність щодо змін в системі контролю за безпечністю харчових продуктів. Також фахівці Держпродспоживслужби практично на молочно-товарній фермі й молокопереробному заводі відпрацювали отримані теоретичні знання.
Перша частина тренінгу була теоретичною. Тренери презентували теми щодо програми управління здоров’ям стада та програми контролю маститів, правильного зберігання і використання ветеринарних препаратів, антимікробної резистентності...



17.08.2018
Наказ щодо вимог безпечності та якості молока оприлюднений на сайті Мінагрополітики для обговорення
16 серпня 2018 року на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України опублікований наказ «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів» для публічного обговорення. Надзвичайно важливо, щоб усі зацікавлені сторони молочної галузі долучилися до коментування.
Нагадаємо, що проект Наказу містить єдині вимоги адаптовані до норм ЄС щодо безпечності, якості та гігієни при виробництві та введені в обіг молока, молозива та молочних продуктів, а також містить критерії придатності сирого молока для введення в обіг та мінімальну періодичність їхнього контролю...



13.08.2018
Тренінг для фахівців Держпродспоживслужби відбувся у Харківській області
7-10 серпня 2018 року швейцарсько-український проект з безпечності молока провів тренінг для інспекторів Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області для підвищення обізнаності щодо важливості застосування «найкращих практик» для виробництва безпечних молочних продуктів та щодо застосування сучасного підходу інспектування на всіх етапах молочного ланцюга. 20 державних інспекторів Головного управління взяли участь у тренінгу.
Учасники під час навчання оновили знання щодо аспектів використання найкращих практик, які використовуються для виробництва безпечного молока та підвищили обізнаність щодо змін в системі контролю за безпечністю харчових продуктів. Також фахівці Держпродспоживслужби практично на молочно-товарній фермі й молокопереробному заводі...



03.08.2018
Тренінг для середніх виробників молока у Миколаївській області
Молокопереробні підприємства-партнери Проекту з безпечності молока у Миколаївській області ТДВ «Баштанський сирзавод» та ПАТ «Первомайський МКК» зібрали своїх постачальників молока у Миколаєві 1-2 серпня для участі у тренінгу щодо кращих практик виробництва молока.
Привітав учасників керівник Проекту Ігор Кравченко та заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Віктор Шуткевич, який у своєму виступі зауважив, що технічна допомога Україні від Швейцарської Конфедерації націлена на ті сфери, де «складно працювати». Так, мета Проекту з безпечності молока полягає у підтримці створення та впровадження в Україні сучасної системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у молочному ланцюгу створення додаткової вартості.



03.08.2018
Тренінги Швейцарсько-українського проекту з безпечності молока в Миколаївській області тривають
31 липня відбувся тренінг для перевізників та працівників пунктів заготівлі молока (ПЗМ) на базі молокопереробного підприємства-партнера Проекту ТДВ «Баштанський сирзавод», що став осередком підвищення обізнаності для своїх постачальників молока.
Традиційно генеральний директор підприємства Сергій Косяченко привітав учасників та організаторів тренінгу.
Так, до тренінгу долучився заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Віктор Шуткевич, який наголосив, що за підтримки Швейцарської Конфедерації через Державний Секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO) в Україні реалізовується низка різносторонніх проектів технічної допомоги та програм співробітництва з бюджетом у близько 25 мільйонів швейцарських франків.



03.08.2018
Швейцарсько-український проект з безпечності молока продовжує серію тренінгів щодо виробництва безпечного і якісного молока в Миколаївській області
30 липня, смт Криве Озеро – черговий тренінг для перевізників та працівників пунктів заготівлі молока (ПЗМ) щодо важливості збереження холодового ланцюга з високими стандартами гігієни від ПЗМ до молокопереробного підприємства. Захід відбувся в рамках співпраці з ПАТ «Первомайський МКК» та за сприянням Кривоозерської райдержадміністрації.
Технічні теми, що обговорювалися:
− Оптимальні рішення для організації належного доїння;
− Охолодження та зберігання молока на ПЗМ: як найкраще?



13.07.2018
Відбулось навчання щодо принципів епідеміологічного та ризик-орієнтованого спостереження за здоров'ям тварин
У рамках діяльності Проекту з безпечності молока 10-12 липня 2018 року відбувся тренінг по епідеміологічному спостереженню за здоров'ям тварин та семінар щодо принципів ризик-орієнтованого спостереження. У тренінгу взяли участь члени групи з оцінки ризику, а також залучені інші відповідні фахівців з Держпродспоживслужби (з центрального та обласного рівня) та інші зацікавлені сторони, які займаються питаннями спостереження за здоров’ям тварин.
Міжнародний експерт Ізабель Лечнер оновила знання учасників щодо принципів і методів спостереження за здоров’ям тварин, а також представила концепцію ризик-орієнтованого спостереження. Під час тренінгу був представлений інструмент EPI Design, який дає змогу...



12.07.2018
Пройшов черговий тренінг щодо кращих практик виробництва молока у Вінницькій області
10-11 липня 2018 року відбулися дводенні навчання для постачальників молока молокопереробного підприємства-партнера Проекту з безпечності молока ТОВ «Люстдорф». У Вінницькій області партнером Проекту також є ТОВ «Азорель», що виробляє продукцію з молока від власної ферми, на потужностях якого пройшла практична частина. Цьогорічний тренінг охоплював аспекти утримання в контексті благополуччя тварин та здоров’я вимені, гігієни доїння, охолодження та зберігання молока, а також щодо нових підходів до інспектування для цілей державного контролю. Захід відбувався у співпраці з Головним управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області з залученням районних державних інспекторів. Начальник відділу безпечності харчових продуктів Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Салюк Андрій Васильович ознайомив учасників тренінгу...



11.07.2018
Оголошення про результати тендеру SAFOSO/APPLICATION/01/2018 на розробку програмного забезпечення «Молочний модуль»
4 липня 2018 року тендерний комітет закінчив розгляд пропозицій. Члени тендерного комітету вирішили призначити переможцем: ФОП Царук Микола Анатолійович.







26.06.2018
Питання-відповіді щодо тендеру SAFOSO/APPLICATION/01/2018
Question 1: “Balance at the latest reporting date” is in the list of required documents. Is it possible to provide “Flow of funds in accounts” certificate instead?
Answer 1:
For a legal entity Form 1 Balance is needed. For a PE it can be the flow of funds in accounts.

Question 2: Should all submitted document copies be notarized?
Answer 2:
No.



22.06.2018
Проект з безпечності молока продовжує проведення навчань з оцінки ризиків
19-21 червня 2018 року відбувся технічний семінар з підготовки представників Держпродспоживслужби щодо основних принципів оцінки ризиків в галузі охорони здоров'я тварин і людей та безпечності харчових продуктів.
Основною метою семінару було ознайомити учасників з методологією Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МЕБ) щодо оцінки ризику при імпорті, формування питань ризику, описом небезпечного фактору, практично попрацювати над розробкою шляхів ризику та визначенням необхідних даних для оцінки ризиків.
Для навчання була сформована група з оцінки ризику, до складу якої включені ветеринари, епідеміологи, лабораторні фахівці та інші фахівці Держпродспоживслужби центрального і обласних управлінь, ДНДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи...



19.06.2018
Оголошення на проведення тендеру SAFOSO/APPLICATION/01/2018 на розробку програмного забезпечення Молочний модуль
САФОЗО запрошує кваліфікованих учасників торгів, які відповідають умовам щодо участі у торгах, для надання запечатаних тендерних пропозицій щодо розробки програмного забезпечення «Молочний модуль»
Отримати тендерну документацію, можна за запитом надісланим на електронну пошту тендеру tender[at]www.safoso.com.ua з поміткою в темі чи тілі повідомлення «Запит на тендерну документацію».
Тендерну пропозицію необхідно доставити в друкованій формі до офісу САФОЗО в Києві до 2 липня 2018, 17:00 за київським часом.
Пропозиції, що надійдуть після вказаного кінцевого строку...



18.06.2018
Проект з безпечності молока продовжує навчання середніх виробників молока в Харківській області
У рамках діяльності Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності продуктів харчування» 13-14 червня 2018 року відбувся тренінг для середніх виробників молока, що є постачальниками молокопереробних підприємств-партнерів в Харківській області: ПАТ “Куп’янський молочноконсервний комбінат» і ТОВ «С-Транс». Тренінг ставив за мету донести важливість застосування найкращих практик виробництва молока, годівлі, управління стадом та гігієни доїння з метою покращення якості та безпечності сирого молока.
Захід відбувався у співпраці з Головним управлінням Держпродспоживслужби у Харківській області. Так, начальник відділу...



11.06.2018
Пройшов фінальний модуль тренінгів для тренерів для обласних інспекторів
6-8 червня 2018 року відбувся третій модуль тренінгів тренера для підвищення обізнаності важливості застосування найкращих практик для виробництва безпечного молока.
У тренінгу взяли участь 20 представників центрального апарату Держпродспоживслужби і Головних управлінь Держпродспоживслужби з кожної пілотної області. Під час тренінгу учасники удосконалювали свої навички і отримували оновлені знання щодо засобів і методів, доступних для виробництва безпечного молока (відповідно до законодавства України та ЄС).
Під час першого дня тренінгу інспектори, які взяли участь у навчальній місії до Швейцарії, поділилися своїми отриманими знаннями і враженнями. Особливу увагу у своїх презентаціях звернули на процедури інспектування...



06.06.2018
Проект з безпечності молока передав лабораторне обладнання Пирятинській державній лабораторії
5 червня 2018 року Швейцарсько-український проект з безпечності молока передав частину, закупленого в рамках діяльності Проекту, лабораторного обладнання для дослідження сирого молока (визначення кількості соматичних клітин і бактеріального забруднення) Пирятинській міжрайонній державній лабораторії Держпродспоживслужби.
В офіційній церемонії вручення обладнання взяли участь Крістіан Робін, заступник директора Департаменту сприяння торгівлі Швейцарської Конфедерації через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO/ДСШЕП), Барбара Йеггін, менеджер програм SECO/ДСШЕП, Віктор Шуткевич заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні, Борис Кобаль, директор...



29.05.2018
Інспектори Держпродспоживслужби ознайомилися зі швейцарською системою державного контролю
З 21 по 26 травня 2018 року у рамках швейцарсько-українського проекту з безпечності молока інспектори центрального апарату та Головних управлінь Держпродспоживслужби з пілотних областей Проекту перебували в Швейцарії з навчальним візитом.
Навчальна поїздка допомогла українським інспекторам більше дізнатися про підходи до системи контролю за безпечністю харчових продуктів та здоров’ям тварин у Швейцарії, зокрема про:
- процедури перевірки (інспектування) вздовж молочного ланцюга;
- ризик-орієнтоване інспектування та процеси категоризації операторів ринку (зокрема молочних ферм) відповідно до ступеню...



17.05.2018
Оголошення про результати тендеру SAFOSO/EQUIPMENT/01/2018
11 травня 2018 року тендерний комітет закінчив розгляд пропозицій. Члени тендерного комітету вирішили призначити переможців тендеру:
Лот 1     ТОВ Манкор
Лот 2     ТОВ "Пробіовет"
Лот 3     ТОВ "Хімлаборреактив"
Лот 4     ТОВ "ІКФ Агросервіс"
Лот 5     ТОВ Біотрейс-груп
Лот 6     ТОВ Лаб-сервіс



15.05.2018
Продовження консультативного процесу щодо впровадження програми контролю сирого молока
14-15 травня відбувся другий консультативний семінар із впровадження пілотної програми контролю сирого молока в Україні, організований швейцарсько-українським проектом з безпечності молока у співпраці з Директоратом безпечності та якості харчової продукції Міністерства аграрної політики та продовольства України, центральним апаратом Держпродспоживслужби, підприємствами з виробництва, заготівлі та переробки молока, галузевими асоціаціями і державними лабораторіями Держпродспоживслужби у пілотних областях Проекту (Вінницька, Полтавська, Харківська та Миколаївська).
Захід відбувся під модерацією Марка Грамбергера, керуючого директора Prospex, Бельгія та міжнародного експерта...



27.04.2018
Швейцарсько-український проект з безпечності молока провів тренінг для молокопереробних підприємств щодо контролю постачальників молока
З 24 по 26 квітня 2018 року в рамках Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності харчових продуктів» Проект з безпечності молока зібрав представників 14 молокопереробних підприємств для участі у двох взаємодоповнюючих заходах: семінару з підвищення обізнаності щодо впровадження нової системи ризокоорієнтованого інспектування молочно-товарних ферм (МТФ) та тренінгу з управління даними з якості молока.
Заходи організовувалися у співпраці з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба). Так, щодо останніх змін в системі державного контролю...



20.04.2018
Пройшли тренінги для малих виробників молока в Миколаївській області
Швейцарсько-український проект з безпечності молока продовжує серію тренінгів щодо виробництва безпечного і якісного молока для дрібнотоварних виробників в пілотних областях.
Так, 16 квітня 2018 р. у співпраці з ПАТ "Первомайський МКК" та за сприяння Кривоозерської райдержадміністрації відбувся тренінг для малих виробників молока в смт Криве Озеро. Проект з безпечності молока має на меті все активніше залучати молокопереробні підприємства до тренінгової та консультативної діяльності для постачальників молока. Щодо гігієнічних вимог під час доїння і збору молока виступила заступник генерального директора по сировині ПАТ «Первомайський молочноконсервний комбінат» Галина Володимирівна Мазур.



06.04.2018
Щодо тендеру на закупівлю лабораторного обладнання та витратних матеріалів
САФОЗО запрошує кваліфікованих учасників торгів, які відповідають умовам щодо участі у торгах, для надання запечатаних тендерних пропозицій щодо постачання обладнання і витратних матеріалів, які розділені на 7 окремих лотів максимальною загальною вартістю 100.000 швейцарських франків:

  • Лот 1. Базове обладнання для визначення загального бактеріального обсіменіння
  • Лот 2. Спеціальне обладнання для визначення загального бактеріального обсіменіння
  • Лот 3. Реактиви та витратні матеріали для визначення загального бактеріального обсіменіння
  • Лот 4. Визначення кількості соматичних клітин



  • 05.04.2018
    Закон про державний контроль набрав чинності
    4 квітня 2018 року набрав чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (№2042).
    Представники Держпродспоживслужби зазначають, що реалізація закону – важливий етап реформування системи державного контролю безпечності харчових продуктів та її наближенні до європейських норм. Також варто зазначити, що закон про державний контроль є частиною виконання зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
    Новий закон передбачає здійснення контролю на кожному етапі виробництва та обігу харчових продуктів та кормів, а періодичність здійснення планових заходів державного контролю кожної потужності визначається на підставі...



    29.03.2018
    Тренінги для дрібнотоварних виробників молока у Полтавській області
    27-28 березня 2018 р. у с. Смотрики та с. Теплівка Пирятинського району Полтавської області Проект з безпечності молока у співпраці з ТОВ «Пирятинський сирзавод» провів чергові тренінги для дрібнотоварних виробників молока. Також до тренінгу долучилися представники Пирятинської районної державної адміністрації з питань агропромислового розвитку, які у своєму виступі звернули увагу на важливість об’єднання для підвищення якості молока. Ключовими темами тренінгу стали: гігієнічні вимоги до доїння та збору молока, виявлення субклінічного маститу, а також належна годівля задля високої якості та надоїв молока.
    Про гігієнічні вимоги під час доїння та збору молока з презентацією виступила Світлана Миколаївна Царапіна, технолог по якості сировини ТОВ «Пирятинський сирзавод», що є партнером Проекту...



    19.03.2018
    Відбувся перший семінар із впровадження пілотної програми контролю сирого молока
    15-16 березня пройшов перший консультативний семінар із впровадження пілотної програми контролю сирого молока в Україні, організований швейцарсько-українським проектом з безпечності молока. Семінар став платформою, що дала можливість представникам Держпродспоживслужби, Мінагрополітики, підприємств з виробництва, заготівлі та переробки молока, галузевих асоціацій і державних лабораторій ветеринарної медицини у пілотних областях Проекту (Вінницька, Полтавська, Харківська та Миколаївська) спільно обговорити запровадження програми контролю сирого молока, що дозволить виконувати вимоги нового законодавства. Модерував зустріч Марк Грамбергер, керуючий директор Prospex, Бельгія.
    Зі вступним словом виступив голова Держпросдпоживслужби Володимир Лапа...



    01.03.2018
    На Вінниччині пройшли тренінги для дрібнотоварних виробників молока
    27-28 лютого 2018 року швейцарсько-український проект з безпечності молока провів тренінг щодо виробництва безпечного й якісного молока для дрібнотоварних виробників в с. Самгородок та с. Кордишівка Козятинського району Вінницької області. Ключовими темами заходів стали: гігієнічні вимоги до доїння та збору молока, виявлення субклінічного маститу, а також належна годівля задля високої якості та надоїв молока.
    Майже 50 учасників тренінгів мали змогу ознайомитися з простою та швидкою технікою виявлення прихованих форм маститу та отримати в подарунок від Проекту набір для самостійної оцінки кількості соматичних клітин у молоці.
    Щодо гігієни під час доїння і збору молока виступила Валентина Іванівна Панасюк, керівник пункту заготівлі молока...



    01.02.2018
    Відбувся технічний семінар з надання підтримки організації роботи сектора оцінки ризиків Держпродспоживслужби
    31 січня відбувся перший технічний семінар з надання підтримки організації роботи сектора оцінки ризиків Держпродспоживслужби. У засіданні взяли участь Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борис Кобаль, начальник Управління державного контролю Микола Білоус, начальник Управління здоров'я та благополуччя тварин Микола Сонько, начальник Управління безпечності харчових продуктів та кормів Ольга Семенчук, заступник начальника управління – начальник відділу безпечності харчових продуктів Оксана Новохатня, завідувач сектору оцінки ризику Оксана Борейко, начальник відділу взаємодії з громадськістю та ЗМІ...



    20.12.2017
    Проект з безпечності молока провів черговий семінар щодо принципів оцінки ризику для представників Держпродспоживслужби
    З 13 по 15 грудня швейцарсько-український проект з безпечності молока провів технічний семінар з підготовки представників Держпродспоживслужби щодо основних принципів оцінки ризиків у сфері охорони здоров'я тварин, людей та безпечності харчових продуктів. Семінар відвідали представники основної групи з оцінки ризику (ветеринари, епідеміологи, лабораторні фахівці), фахівці Держпродспоживслужби центрального органу і обласних управлінь пілотних областей проекту, ДНДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, а також інші зацікавлені фахівці.
    Під час семінару учасники ознайомилися з новою концепцією оцінки ризиків, а саме з оцінкою мікробіологічних ризиків...



    08.12.2017
    Відбулося третє засідання Наглядової ради швейцарсько-українського проекту з безпечності молока
    7 грудня 2017 року відбулося засідання Наглядової ради швейцарсько-українського проекту «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні» за участю Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгера Тауша, директора департаменту продовольства Мінагрополітики Миколи Мороза, директора САФОЗО Манон Шуперс, представників галузевих асоціацій.
    Під час Наглядової ради Манон Шуперс презентувала звіт за попередній рік та робочий план на наступний. Усіма членами Наглядової ради було зазначено, що за минулий рік Проект досягнув значного прогресу у перегляді нормативно-правових документів...



    31.10.2017
    У Харківській області відбувся тренінг для фахівців територіальних органів Держпродспоживслужби
    У рамках діяльності другого компоненту швейцарсько-українського проекту з 25 по 27 жовтня 2017 року в Харкові відбувся черговий тренінг для фахівців територіальних органів та головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області. 35 учасників взяли участь у тренінгу. Навчання мало дві мети: підвищення обізнаності щодо важливості застосування найкращих практик для виробництва безпечного молока та застосування сучасного підходу інспектування на усіх етапах молочного ланцюга.
    На початку заходу до інспекторів звернулась Оксана Борейко – представник центрального апарату Держпродспоживслужби та наголосила на важливості навчання для інспекторів, оскільки наразі відбуваються зміни в харчовому законодавстві...



    24.10.2017
    Відбувся черговий тренінг для перевізників та працівників заготівлі молока у Вінницькій області
    Швейцарсько-український Проект з безпечності молока організував черговий тренінг для перевізників та працівників із заготівлі молока у рамках співпраці з пунктом заготівлі молока (ПЗМ) в с. Прушинка Козятинського району Вінницької області. Захід мав за мету підвищення обізнаності щодо важливості збереження холодового ланцюга з високими стандартами гігієни від виробника молока/пункту заготівлі до молокопереробного підприємства.
    Керівник ПЗМ Валентина Іванівна Панасюк у своєму виступі наголосила також на важливості ведення документації.
    Також під час тренінгу щодо важливості якості й зокрема безпечності молока виступила Ольга Олексіївна Лаба, заступник директора по заготівлі сировини ДП «Ружинмолоко», з яким співпрацює ПЗМ. У своємі виступі Ольга Олексіївна зауважила, що навчання працівників...



    20.10.2017
    Швейцарсько-український проект з безпечності молока провів черговий тренінг для середніх виробників молока у Вінницькій області
    У рамках діяльності Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності продуктів харчування» 17-18 жовтня 2017 року відбувся тренінг для середніх виробників молока у Вінницькій області. Учасниками дводенного тренінгу стали близько 50 керівників, зоотехніків, ветеринарних лікарів сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, що є постачальниками молока до ТОВ «Люстдорф», а також представники МТФ ТОВ «Азорель». Проект співпрацює з обома молокопереробними підприємствами в рамках Меморандумів про взаєморозуміння. Основна ціль навчань: мати чітке розуміння важливості застосування найкращих практик виробництва молока, годівлі, управління стадом та гігієни доїння...



    09.10.2017
    Пройшов тренінг для фахівців територіальних органів Держпродспоживслужби в Полтавській області
    3 – 5 жовтня Швейцарсько-український проект з безпечності молока провів тренінг для фахівців територіальних органів та головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області.
    Тренінг мав дві мети: підвищення обізнаності щодо важливості застосування найкращих практик для виробництва безпечного молока та застосування сучасного підходу інспектування на усіх етапах молочного ланцюга. Близько 40 учасників взяли участь у тренінгу.
    Під час теоретичної частини тренінгу підготовлені Проектом тренери з Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області презентували районним фахівцям теми щодо найкращих практик...



    06.10.2017
    Відбулися тренінги для перевізників, працівників з заготівлі та середніх виробників молока в Харківській області
    В рамках діяльності Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності продуктів харчування» 2 жовтня 2017 року в м. Зміїв Харківської області відбувся черговий тренінг для перевізників та заготівельників молока одного з десяти партнерів Проекту ТОВ «С-Транс». Метою проведення таких заходів є підвищення обізнаності щодо важливості збереження холодового ланцюга з високими стандартами гігієни від виробника молока до молокопереробного підприємства. Ключовими темами тренінгу стали кращі практики перевезення молока, контроль якості молока, відбір проб та документація, а також чи охолодження молока усуває всі ризики і чи особиста гігієна є частиною цієї історії?



    02.10.2017
    Друга міжнародна конференція з безпечності молока: довіра і відповідальність – ключові фактори розбудови системи контролю за безпечністю молока
    26-27 вересня відбулася друга річна міжнародна конференція швейцарсько-українського проекту «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні» за участю заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової, голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи, директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгера Тауша. У заході також взяли участь представники Мінагропроду України, центрального апарату Держпродспоживслужби та обласних управлінь, дослідних та навчальних установ, професійних галузевих організацій, молочного бізнесу, міжнародних...



    26.09.2017
    Швейцарсько-український проект з безпечності молока провів чергові тренінги у Полтавській області
    18 вересня 2017 року Проект з безпечності молока у співпраці з ТОВ "Пирятинський сирзавод" організував тренінг для працівників пунктів заготівлі молока та перевізників. Мета тренінгу: підвищення обізнаності щодо важливості збереження холодового ланцюга з високими стандартами гігієни від ферми до молокопереробного підприємства. Спікери Проекту у ході тренінгу висвітлили наступні питання: найкращі практики перевезення молока, контроль якості молока, відбір проб, а також чи охолодження молока усуває всі ризики, і чи особиста гігієна є частиною цієї історії.
    До учасників тренінгу звернулась також Світлана Миколаївна Царапіна, технолог по якості сировини АТ "Пирятинський сирзавод"...



    21.09.2017
    Проект з безпечності молока провів тренінги для середніх виробників молока у Миколаївській області: навчатися найкращих практик у найкращих
    13-14 вересня 2017 року відбувся перший тренінг для середніх виробників молока – постачальників молокопереробних підприємств-партнерів у Миколаївській області. Основна ціль навчань – отримати чітке розуміння важливості застосування найкращих практик виробництва молока, годівлі та управління стадом, селекції та генетики, гігієни доїння з метою покращення якості та безпечності сирого молока.
    Понад 40 представників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств зібралися в Миколаєві.
    Теоретична частина тренінгу тісно перепліталась з практичним навчанням на базі СТОВ «Промінь»...



    20.09.2017
    Відбувся тренінг для районних управлінь Держпродспоживслужби в Миколаївській області
    13-15 вересня у с. Коблеве відбувся тренінг для фахівців територіальних органів та головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області, метою якого було підвищення обізнаності щодо важливості застосування найкращих практик для виробництва безпечного молока та молочних продуктів та щодо застосування сучасного підходу інспектування на усіх етапах молочного ланцюга. Близько 30 учасників взяли участь у тренінгу.
    Теоретична частина тренінгу була зосереджена на особливостях впровадження найкращих практик, які використовуються для виробництва безпечного молока (відповідно до законодавства України і ЄС). Учасники оновили знання щодо змін у системі контролю за безпечністю харчових продуктів, нових підходів до інспектування та застосування переліків питань...



    18.09.2017
    Тренінги для перевізників та працівників пунктів заготівлі молока пройшли у Миколаївській області
    Швейцарсько-український проект з безпечності молока спільно з молокопереробними підприємствами-партнерами в Миколаївській області організував тренінги для перевізників та працівників з заготівлі молока. Заходи відбуваються в рамках проектної діяльності з підвищення обізнаності щодо важливості збереження холодового ланцюга з високими стандартами гігієни від ферми/пункту заготівлі до молокопереробного підприємства.
    У співпраці з ПАТ «Первомайський МКК» у смт Вільшанка Кіровоградської області 11 вересня 2017 року у місцевому Будинку Культури зібралися заготівельники молока та водії підприємства. Серед спікерів тренінгу була також заступник директора...



    11.09.2017
    Проект з безпечності молока провів тренінг тренерів для молокопереробних підприємств-партнерів
    З 29 по 31 серпня Проект з безпечності молока в п’яте зібрав представників молокопереробних підприємств в рамках діяльності «Тренінг тренерів» Компоненту 3. Головна мета заходу – сформувати в молокопереробників чітке розуміння базових концепцій у таких напрямках: годівля та управління стадом, селекція та генетика, а також гігієна доїння у контексті впливу на безпечність, якість і кількість молока.
    Після теоретичної частини тренінгу група здійснила навчальний візит на молочно-товарну ферму ТОВ «Острійківське» (с. Острійки, Білоцерківський район, Київська область). Ціль візиту – на практиці оцінити важливість застосування найкращих практик у менеджменті годівлі, гігієни та техніки доїння задля виробництва безпечного і якісного молока...



    21.08.2017
    Відбувся тренінг для перевізників та працівників з заготівлі молока у полтавській області
    17 серпня 2017 року в с. Білоцерківка Великобагачанського району Полтавської області Проект з безпечності молока організував черговий тренінг для перевізників та працівників з заготівлі молока. Цього разу захід проводився спільно для двох партнерів Проекту: ПП "Білоцерківська агропромислова група" і ТОВ "Оржицький молокозавод". Мета тренінгу: підвищення обізнаності щодо важливості збереження холодового ланцюга з високими стандартами гігієни від ферми до молокопереробного підприємства. Спікери Проекту у ході тренінгу висвітлили наступні питання: найкращі практики перевезення молока, контроль якості молока, відбір проб, а також чи охолодження молока усуває всі ризики, і чи особиста гігієна є частиною цієї історії.
    Так як концепція тренінгової програми побудована за підходом «тренінг тренера», перед учасниками виступила...



    21.08.2017
    Проект з безпечності молока розпочав серію тренінгів для перевізників та працівників з заготівлі молока
    15 серпня 2017 року в м. Іллінці Вінницької області відбувся перший тренінг для перевізників одного з десяти партнерів Проекту ТОВ «Люстдорф». Дана діяльність виконується в рамках Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності продуктів харчування». Метою проведення таких заходів є підвищення обізнаності щодо важливості збереження холодового ланцюга з високими стандартами гігієни від ферми до молокопереробного підприємства. Ключовими темами тренінгу стали кращі практики перевезення молока, контроль якості молока, відбір проб та документація, а також чи охолодження молока усуває всі ризики і чи особиста гігієна є частиною цієї історії?



    19.08.2017
    Проект з безпечності молока провів тренінг для районних управлінь Держпродспоживслужби у Вінницькій області
    16-18 серпня 2017 року у місті Хмільник у рамках швейцарсько-українського проекту з безпечності молока пройшов тренінг для фахівців районних управлінь Держпродспоживслужби у Вінницькій області. У тренінгу взяли участь близько 40 представників територіальних органів Держпродспоживслужби, а також представники Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницької області.
    На початку заходу з вітальним словом до учасників звернувся народний депутат України Петро Васильович Юрчишин. Парламентар розповів про законодавчі ініціативи у сфері безпечності харчових продуктів: «Безпечність продуктів – це стратегічно важливий напрямок роботи, оскільки це здоров’я людей та майбутнє нашої країни, тому ми всі повинні приділяти максимум уваги...



    17.07.2017
    Відбувся другий семінар з оцінки ризику для представників Держпродспоживслужби
    З 11 по 13 липня швейцарсько-український проект з безпечності провів технічний семінар з підготовки представників Держпродспоживслужби щодо основних принципів оцінки ризиків у сфері охорони здоров'я тварин, людей та безпечності харчових продуктів. Семінар відвідали представники основної групи з оцінки ризику (ветеринари, епідеміологи, лабораторні фахівці), фахівці Держпродспоживслужби центрального органу і обласних управлінь пілотних областей проекту, ДНДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, а також інші зацікавлені особи.
    Під час семінару учасники, які відвідали Швейцарію з робочим візитом, поділилися отриманими знаннями з іншими представниками групи з оцінки ризиків. Основна частина семінару була присвячена проведенню реальної якісної оцінки ризику...



    14.07.2017
    Працівники Держпродспоживслужби здійснили навчальний візит до Швейцарії
    Працівники Держпродспоживслужби здійснили навчальний візит до Швейцарії У рамках плану діяльності першого компоненту представники групи з оцінки ризиків з 18 по 24 червня перебували в Швейцарії з навчальним візитом, основними цілями якого були:
  • ознайомитися із зацікавленими сторонами, які залучені до ветеринарного сектору в Швейцарії, і зрозуміти їхню роль і обов'язки;
  • ознайомитися із застосуванням процедур оцінки ризику у сфері безпечності харчових продуктів і здоров'я тварин, а також про роль різних зацікавлених сторін, що беруть участь в цих процедурах в Швейцарії;
  • підвищити кваліфікацію та компетентність учасників щодо сучасних методів оцінки ризику...



  • 14.07.2017
    Проект з безпечності молока провів тренінг по даним з якості молока для молокопереробних підприємств
    У рамках компоненту 3 швейцарсько-українського проекту з безпечності молока 12-13 липня 2017 року пройшов перший тренінг по даним з якості молока для молокопереробних підприємств. Мета тренінгу – оцінка впливу якості сирого молока на процес його переробки та якість молочних продуктів. Висока кількість соматичних клітин, бактеріальне обсіменіння, залишки антибіотиків, низький вміст білку та жиру, а також фальсифікація молока стали ключовими критеріями для здійснення фахівцями молокопереробних підприємств аналізу витрат та вигод.
    Запрошеними спікерами були представники однієї з найбільших серед швейцарських асоціацій виробників сиру...



    12.07.2017
    Швейцарські асоціації поділилися досвідом щодо забезпечення якості і безпечності молока
    Швейцарсько-український проект з безпечності молока 11 липня 2017 р. в м. Києві організував семінар з підвищення обізнаності «Досвід і роль швейцарських молочних асоціацій в сфері якості та безпечності молока». У заході взяли участь представники українських молокопереробних підприємств, асоціацій, Міністерства аграрної політики і продовольства України, Держпродспоживслужби, Інстититу продовольчих ресурсів НААН, координатор проекту з безпечності молока Сабін Рейст і представники однієї з найбільших серед швейцарських асоціацій виробників сиру FROMARTE Крістіан Шмуц та Стефан Труттманн.
    Координатор проекту доктор природничих наук Сабін Рейст розпочала семінар з короткого огляду молочної галузі Швейцарії та представила основні галузеві об’єднання виробників, племінних союзів, сироварів, молокопереробних підприємств...



    21.06.2017
    Проект з безпечності молока оголошує конкурс на посаду "Національний експерт"
    Місцевий офіс швейцарсько-українського проекту "Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні" оголошує конкурс на посаду національного експерта. Офіс знаходиться в Києві, Україна. Національний експерт має підтримувати ефективну і безперебійну реалізацію заходів проекту і надавати допомогу національним і міжнародним провідним експертам.
    Основні обов’язки:
  • Тісна співпраця з керівниками проекту і міжнародними ключовими експертами.
  • Допомога експертам проекту в проведенні зустрічей, семінарів, тренінгів, круглих столів і відряджень для досягнення...



  • 02.06.2017
    Відбувся четвертий тренінг тренерів в рамках Компоненту 3 Проекту з безпечності молока
    З 29 по 31 травня пройшов четвертий тренінг тренерів – представників 10 молокопереробних підприємств-партнерів Проекту. Однією з цілей зустрічі був дебрифінг результатів навчального візиту до Швейцарії. Учасники ділилися своїми враженнями, засвоєними уроками, знаннями, набутими під час навчальної поїздки, яка відбулася 14-20 травня.
    Молокопереробники представили найближчі майбутні рішення та плани дій, що ґрунтуються на результатах поїздки, а також наміри щодо проведення тренінгів для своїх постачальників молока.
    Друга частина тренінгу була присвячена оцінці тренінгових потреб для своїх постачальників, розробці інформаційних матеріалів і обговоренню майбутніх навчальних заходів, які будуть проводити вже самі навчені тренери. На завершення учасники спробували...



    23.05.2017
    Чого навчилися українські молокопереробні підприємства під час поїздки в Швейцарію?
    З 14 до 20 травня в рамках Компоненту 3 Швейцарсько-українського проекту з безпечності молока з навчальним візитом в Швейцарії перебувала група представників молокопереробних підприємства, що є партнерами Проекту. Цілі даного візиту:
  • отримати чітке розуміння того, яким чином швейцарські молокопереробні підприємства забезпечують надходження на переробку молока безпечного та належної якості;
  • дізнатись про процедури, які застосовуються для забезпечення безперервного холодового ланцюга від виробника до переробного підприємства;
  • ознайомитись з належними практиками виробництва, що пов'язані з якістю та безпечністю в первинному виробництві...



  • 22.05.2017
    Відбувся другий модуль тренінгу тренерів для фахівців Держпродспожислужби
    У рамках діяльності другого компоненту швейцарсько-українського проекту з безпечності молока 17-19 травня 2017 року для фахівців Держпродспоживслужби з кожної пілотної області (Полтавської, Харківської, Вінницької, Миколаївської), а також фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області та центрального апарату відбувся другий модуль тренінгу тренера. Основні теми тренінгу зосереджені на розумінні важливості використання найкращих практик (передового досвіду) для виробництва безпечного молока, зокрема учасники отримали оновлені знання щодо ключових аспектів здоров’я тварин, програм управління здоров’ям стада, гігієни доїння, зберігання та транспортування молока відповідно до законодавства України та ЄС. Обов’язковою частиною тренінгу є підвищення потенціалу майбутніх тренерів, тому учасники ознайомилися з методами...



    11.05.2017
    Проект з безпечності молока розробив флаєр по заразному вузликовому дерматиту ВРХ
    Зважаючи на несприятливу епізоотичну ситуацію по заразному вузликовому дерматиту (ЗВД) в сусідніх країнах та появу комах із настанням теплої пори року, ризик появи ЗВД в Україні різко виріс. З метою підвищення обізнаності власників ВРХ щодо цього захворювання та попередження поширення хвороби Держпродспоживслужба ініціювала розробку інформаційного флаєра по ЗВД, а швейцарсько-український проект з безпечності молока, долучивши національних і міжнародних експертів, розробив його. Видано 30 тисяч примірників, які будуть розповсюджені серед населення територіальними органам Держпродспоживслужби.
    ЗВД призводить до великих економічних збитків, оскільки викликає пожиттєве зниження продуктивності тварини, погіршує якість шкіряної сировини. Смертність при ЗВД становить близько 10%. Вірус ЗВД передається через укуси комах, пошкодження шкіри...



    18.04.2017
    Відбувся круглий стіл щодо відміни другого гатунку молока
    Питання переробки молока від населення є дуже актуальним для молочної галузі в умовах дефіциту молочної сировини та недостатньої купівельної спроможності споживачів готової молочної продукції. Низька якість молока, що надходить на переробку від господарств населення, зумовлена рядом об’єктивних причин: недотримання гігієни доїння, неправильне використання ветпрепаратів, порушення холодового ланцюга тощо. Починаючи з січня наступного року в Україні буде відмінений 2 гатунок молока. Враховуючи неготовність молочної галузі до цих змін, а також можливі соціальні наслідки для сільського населення, Проект зініціював засідання круглого столу, яке відбулося 13 квітня 2017 року.
    У засіданні взяли участь заступник директора Швейцарського бюро співробітництва, представники...



    24.03.2017
    Швейцарсько-Український проект з безпечності молока разом з Пирятинським сирзаводом розпочав консультативну програму для виробників молока
    21 та 22 березня 2017 р. відбулися тренінги для дрібнотоварних виробників молока в с. Березова Рудка Пирятинського району і в с. Курінька Чорнухинського району Полтавської області. Тренінг щодо важливості застосування найкращих практик виробництва безпечного та якісного молока відвідало понад 70 учасників з 6 навколишніх сіл. На тренінгу також виступили представники Держпродспоживслужби Пирятинському району Андрій Середа і Володимир Даниленко, а також технолог по якості сировини АТ «Пирятинський сирзавод» Світлана Царапіна.
    Значна кількість учасників утримує 3 і більше корів, мають доїльні апарати та наміри збільшувати поголів’я. У перерві учасники...



    17.03.2017
    Швейцарсько-український проект з безпечності молока провів тренінг для малих виробників молока у Миколаївській області
    16 березня 2017 року в смт Криве Озеро Миколаївської області експерти швейцарсько-українського проекту з безпечності молока зустрілися з дрібнотоварними виробниками молока в рамках серії тренінгів щодо кращих практик виробництва безпечного та якісного молока. Так розпочалася програма розвитку постачальників для молокопереробного підприємства-партнера Проекту ПАТ "Первомайський МКК". Усього тренінг відвідало 28 учасників.
    В.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Кривоозерському району Тетяна Стахіва у своєму виступі наголосила на важливості забезпечення епізоотичного благополуччя та контролю показників якості й безпечності молока, зокрема й у господарствах населення...



    15.03.2017
    Проект з безпечності молока провів круглий стіл по залишкам антибіотиків у молоці
    14 березня 2017 року Швейцарсько-український проект з безпечності молока провів Всеукраїнський круглий стіл «Проблеми контролю наявності залишків ветеринарних препаратів та інших інгібіторів в молоці». У зустрічі взяло участь 14 молокопереробних підприємств-партнерів проекту і лідерів галузі, директор САФОЗО Манон Шуперс і модератор Марк Грамбергер.
    Під час засідання учасники обговорили ситуацію із залишками інгібіторів у молоці в Україні, виокремили основні причини відсутності звітування підприємствами про партії молока із залишками ветпрепаратів. Потім учасники круглого столу обговорили і запропонували заходи, які допоможуть вирішити цю проблему.
    Наступний крок – розроблення плану дій з відповідальними сторонами та залучення до цього процесу...



    03.03.2017
    Проект з безпечності молока провів тренінг для групи з оцінки ризику
    Швейцарсько-український проект з безпечності молока провів третій тренінг для групи з оцінки ризиків по епідеміологічному спостереженню за здоров’ям тварин на основі оцінки ризику. Учасники поглибили знання з епідеміології, зокрема щодо визначення показників мір поширення захворювань та розробки крос-секторального епідеміологічного дослідження.
    Під час круглого столу учасники визначили найбільш актуальні небезпеки в молоці в Україні, а також обговорили різні аспекти впровадження крос-секторального дослідження для оцінки превалентності визначених небезпек.
    Також учасники презентували і обговорили поточний процес збору даних для оцінки ризику ентеротоксигенних штамів Staphylococcus spp. у молоці. Група з оцінки ризиків разом з тренерами проаналізували труднощі з доступом...



    24.02.2017
    Швейцарсько-український проект провів третій тренінг для молокопереробних підприємств
    Швейцарсько-український проект з безпечності молока 20 лютого 2017 року втретє зібрав майбутніх тренерів від молокопереробних підприємств-партнерів із пілотних областей для триденного тренінгу в Києві.
    Ціль зустрічі – визначення критичних проблем, рішень, ключових повідомлень і способів подання технічних тем майбутніх тренінгів для перевізників і працівників пунктів заготівлі молока (ПЗМ) щодо важливості створення відповідного холодового ланцюга з високими стандартами гігієни від ферми/ПЗМ до молокопереробного підприємства. Обговорення вищезазначених тем продовжилося під час виїзду на ПЗМ в с. Прушинка. Аналізуючи критичні точки під час збору, зберігання, охолодження та перевезення молока, учасники виділили найбільш вагому потенційну небезпеку – залишки антибіотиків у молоці. В ході тренінгу учасники ділилися досвідом...



    17.02.2017
    У Харківській області пройшли тренінги для дрібнотоварних виробників молока
    15-16 лютого 2017 року в с. Закутнівка та м. Зміїв відбулися тренінги для малих виробників молока Первомайського й Зміївського районів Харківської області. Цього разу швейцарсько-український проект з безпечності молока в співпраці з молокопереробним підприємством ТОВ "С-Транс" зібрав понад 80 осіб із дев’яти сіл для ознайомлення з найкращими практиками виробництва безпечного та якісного молока. Така висока відвідуваність досягнута завдяки, насамперед, злагодженій роботі координаторів збору молока ТОВ "С-Транс" і майбутніх тренерів Проекту від молокопереробного підприємства-партнера, а саме директора з якості Наталії Блажко й керівника виробничої лабораторії Сабіни Вікторової.
    Варто зазначити, що кожен четвертий учасник тренінгу має у своєму розпорядженні доїльне обладнання...



    13.02.2017
    Швейцарсько-український проект з безпечності молока провів навчання для постачальників молока Баштанського сирзаводу
    Швейцарсько-український проект з безпечності молока провів навчання для постачальників молока Баштанського сирзаводу 8 лютого 2017 року експерти проекту з безпечності молока провели тренінг для малих виробників молока Миколаївської області щодо важливості застосування найкращих практик виробництва безпечного та якісного молока. Навчання відбулося на базі ПАТ «Баштанський сирзавод» в місті Баштанка – одного з партнерів проекту. Тренінг відвідало понад 20 учасників: виробники молока, працівники молокоприймальних пунктів, спеціалісти відділу заготівлі молока ПАТ «Баштанський сирзавод», фахівці територіальної Держпродспоживслужби.
    Зважаючи на таку аудиторію, обговорили різні питання, зокрема, ефективність тестів на виявлення залишків антибіотиків у молоці...



    26.01.2017
    Проект з безпечності молока провів тренінги для дрібнотоварних виробників у Вінницькій області
    24-25 січня 2017 року швейцарсько-український проект з безпечності молока провів тренінги у селах Кордишівка та Самгородок Козятинського району Вінницької області для дрібнотоварних виробників молока щодо виробництва безпечного й якісного молока. Ключовими темами даних заходів стали: належна техніка доїння, виявлення клінічного та субклінічного маститів, а також правильне застосування антибіотиків, дотримання періодів очікування і важливість ведення записів. Всього понад 70 осіб стали учасниками двох тренінгів, до яких приєднались мешканці сусідніх сіл і працівники пункту збору молока в с. Прушанка.
    Тренінг проводили національні й міжнародні експерти проекту. Найбільше учасники зацікавилися питаннями...



    23.12.2016
    Відбувся перший тренінг тренера для фахівців Держпродспоживслужби
    20-22 грудня 2016 року відбувся тренінг тренерів для підвищення обізнаності важливості застосування найкращих практик (передового досвіду) для виробництва безпечного молока.
    У тренінгу взяли участь інспектори та інші відповідні фахівці центрального апарату і Головних управлінь Держпродспоживслужби у кожній пілотній області проекту: Полтавській, Харківській, Миколаївській, Вінницькій. Також активну участь взяли фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.
    Під час теоретичної частини тренінгу учасники удосконалювали свої навички в методах навчання та підвищували свій потенціал як майбутніх тренерів. Також отримали оновлені знання щодо ключових...



    02.12.2016
    Відбулася Наглядова рада проекту з безпечності молока
    1 грудня 2016 року відбулося друге засідання Наглядової ради швейцарсько-українського проекту «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні» за участю Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, директора департаменту тваринництва Мінагропроду Миколи Кваші, менеджера програм Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) Барбари Єггін, директора проекту Манон Шуперс, представників профільних асоціацій та інших зацікавлених сторін.
    Під час наглядової ради був презентований звіт за попередній рік та робочий план на наступний, усіма учасниками було обговорено виклики, з якими зіштовхнувся проект під час реалізації.



    22.11.2016
    Пройшла міжнародна конференція з безпечності молока
    17-18 листопада 2016 року відбулася перша міжнародна конференція, присвячена ризик- орієнтованій системі контролю за безпечністю молока і молочних продуктів. Організатор конференції – швейцарсько-український проект з безпечності молока за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні та Держпродспоживслужби.
    Усього конференцію відвідали 126 учасників: представники Держпродспоживслужби (центрального рівня і обласних управлінь), Мінагропроду, асоціацій виробників і переробників молока, міжнародних проектів і організацій, а також молокопереробні підприємства-партнери проекту. Серед спікерів конференції були міжнародні експерти з якості й безпечності молока.
    Під час конференції розглядалися питання розвитку молочного бізнесу в Україні, вимоги нового харчового законодавства...



    02.11.2016
    Відбулося друге засідання по чек-листам
    31 жовтня 2016 року в рамках проекту з безпечності молока відбулося друге засідання робочої групи з розробки переліку питань (чек-листів) та технічних керівництв для проведення інспектування. Учасники зустрічі – представники Держпродспоживслужби, ДНДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, експерт ФАО, а також інші зацікавлені особи.
    Під час зустрічі було піднято питання щодо нормативно-правової бази, яку необхідно удосконалити для наповнення чек-листів питаннями для здійснення інспектування. Також учасники обговорили методологію оновлення існуючих і розроблення нових чек-листів для перевірки молочно-товарної ферми, пункту збору молока і молокопереробного підприємства.
    Оскільки питання в чек-листах повинні мати посилання...



    28.10.2016
    Відбувся перший практичний семінар щодо проведення оцінки ризику
    25-27 жовтня 2016 року Проект з безпечності молока провів семінар щодо основних принципів оцінки ризиків, аналізу ланцюга доданої вартості, економічного аналізу у сфері здоров'я людини і тварин та безпечності харчових продуктів.
    Семінар відвідали 20 учасників: представники основної групи з оцінки ризику (ветеринари, епідеміологи, лабораторні фахівці), спеціалісти Держпродспоживслужби центрального і обласних управлінь, ДНДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, а також інші зацікавлені особи.
    Експерти проекту представили основні принципи оцінки ризику і способи її проведення. Після теоретичної частини учасники практично відпрацювали отримані знання: працюючи у групах...



    27.10.2016
    Проект з безпечності молока оголошує конкурс на посаду "Національний експерт"
    Місцевий офіс швейцарсько-українського проекту "Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні" оголошує конкурс на посаду національного експерта. Офіс знаходиться в Києві, Україна. Національний експерт має підтримувати ефективну і безперебійну реалізацію заходів проекту і надавати допомогу національним і міжнародним провідним експертам.
    Основні обов’язки:
  • Тісна співпраця з керівниками проекту і міжнародними ключовими експертами.
  • Допомога експертам проекту в проведенні зустрічей, семінарів, тренінгів, круглих столів і відряджень для досягнення...



  • 10.10.2016
    Проект з безпечності молока провів тренінг для групи з оцінки ризиків
    6-7 жовтня 2016 року відбувся другий тренінг для групи з оцінки ризиків, присвячений епідеміологічному спостереженню за здоров’ям тварин на основі оцінки ризику. Учасниками тренінгу стали представники Держпродспоживслужби (центрального і регіонального рівня), ДНДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи і Національного університету біоресурсів і природокористування України. Навчання проводили міжнародний і національний експерти.
    Учасники тренінгу підвищили обізнаність і знання по темам:
  • Розробка епідеміологічного дослідження і розслідування спалахів;
  • Епідеміологічні аспекти лабораторного дослідження;



  • 27.09.2016
    Проект з безпечності молока провів оцінку лабораторій
    19-23 вересня експерти Проекту з безпечності молока провели оцінку діяльності та ефективності мережі державних лабораторій у Полтавській, Вінницькій, Миколаївській і Харківській областях, що беруть участь в аналізі якості й безпечності сирого молока. Така місія дасть змогу оцінити та проаналізувати виконання основних досліджень молока-сировини, заходи внутрішньої і зовнішньої гарантії якості лабораторій, а також визначити навчальні теми, які будуть розглянуті та висвітлені під час майбутніх тренінгів. За результатами оцінки буде визначено нагальні потреби в лабораторному обладнанні, яке Проект у майбутньому планує закупити для лабораторій.
    До процесу лабораторної оцінки були залучені швейцарські експерти з лабораторних досліджень молока Даніель Гербер і Мартін Стерлі.



    20.09.2016
    Розпочато серію "тренінгів тренерів" для представників молокопереробних підприємств
    У Києві 12-16 вересня відбувся перший тренінг для майбутніх тренерів – представників молокопереробних підприємств, які були обрані для участі в Проекті в Миколаївській, Вінницькій, Полтавській та Харківській областях. Усього в навчаннях взяли участь 19 учасників із 10 підприємств, які були поділені на дві групи.
    Основна мета тренінгу – ознайомити учасників із концепцією "тренінг тренера", визначити критичні проблеми для малих виробників молока, розробити рішення й способи подачі інформації. У ході таких тренінгів представники молокопереробних заводів разом з експертами Проекту розроблять та запровадять довгострокові тренінгові програми для постачальників молока щодо підвищення його якості та безпечності.
    Тренінг складався з коротких теоретичних частин: презентацій технічних тем щодо основних принципів проведення тренінгів...



    23.08.2016
    Робочий візит проекту в Миколаївську область
    18-19 серпня 2016 року команда проекту разом із заступником директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Віктором Шуткевичем відвідали Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, Державну регіональну лабораторію ветеринарної медицини, а також молокопереробне підприємство «Лакталіс» і його постачальників сирого молока: пункт збору молока і молочно-товарну ферму.
    Першого дня на зустрічі з представниками Держпродспоживслужби і молокопереробних підприємств Віктор Шуткевич презентував основні напрямки технічної допомоги Швейцарії в Україні, керівник проекту Ігор Кравченко зробив огляд Проекту з безпечності молока, а міжнародні і національні експерти проекту розповіли про діяльність...



    19.08.2016
    Відбувся семінар з підвищення обізнаності для молокопереробних підприємств
    16-17 серпня 2016 року Проект з безпечності молока провів семінар з підвищення обізнаності для молокопереробних підприємств, які були відібрані для участі у проекті. У заході взяли участь 15 учасників із 10 молокопереробних підприємств України.
    Семінар був присвячений ознайомленню учасників із запланованою діяльністю у рамках третього компоненту "Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності продуктів харчування", а також важливістю безпечного сирого молока та стратегією зменшення ризиків.
    Семінар передбачав теоретичну сесію, яку вели міжнародний і національний експерти проекту, а також практичні вправи та роботу в групах. Представники підприємств активно ділились своїм досвідом щодо методів зменшення ризиків...



    17.08.2016
    Відбулося перше обговорення проекту наказу по гігієні
    15 серпня 2016 року відбулося спільне засідання робочих груп по двом компонентам проекту: "Інституційна реформа" і "Приватний сектор". У зустрічі взяли участь представники Держпродспоживслужби України, Мінагропроду України, асоціацій переробників молока, експерти проектів технічної допомоги у сфері безпечності харчових продуктів та інші зацікавлені сторони.
    Міжнародний експерт Джорж Пінто Ферейра ознайомив учасників із планом діяльності в рамках третього компоненту. Також було представлено результати відбору пілотних областей і молокопереробних підприємств для участі в діяльності проекту.
    Друга частина зустрічі була присвячена обговоренню проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства "Ветеринарно-санітарні вимоги щодо безпечності, якості та гігієни...



    01.08.2016
    Старий Порицьк - від "лану до столу"
    28 липня 2016 року відбулося урочисте відкриття першої органічної сироварні в Західній Україні ТОВ "Старий Порицьк" (Волинська область).
    Проект "Розвиток органічного ринку в Україні" (FiBL, Швейцарія), ТОВ "Старий Порицьк", Спілка виробників сертифікованих органічних продуктів "Органічна Україна" та орган сертифікації "Органік стандарт" організували органічний прес-тур для підвищення обізнаності населення, представників органів державної влади та ЗМІ з виробництвом і переробкою органічних молочних продуктів. Учасники заходу разом з експертами обговорили питання розвитку ринку органічної продукції в Україні та специфічні особливості виробництва, переробки і збуту органічної молочної продукції за принципом від "лану до столу". Також усі бажаючі відвідали ферму і сироварню ТОВ "Старий Порицьк", де наочно ознайомилися з особливостями вирощування великої рогатої худоби, виробництвом органічного молока та різних...



    22.07.2016
    Робочий візит команди проекту у пілотні області
    З 18 по 20 липня 2016 року команда Швейцарсько-українського проекту з безпечності молока разом з координатором проекту Сабін Рейст (САФОЗО, Швейцарія) здійснили робочий візит у Вінницьку, Полтавську та Харківську область. Було проведено ряд зустрічей з керівництвом та працівниками Головних управлінь Держпродспоживслужби в областях, представниками Департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій, начальниками та інспекторами районних управлінь Держпродспоживслужби, керівниками та працівниками державних лабораторій ветеринарної медицини, представниками виробників молока та молокопереробних підприємств.
    Мета візиту – ознайомити із основними завданнями проекту всіх зацікавлених сторін, які будуть залучені до діяльності проекту на обласному рівні та налагодити контакти для створення...



    11.07.2016
    Відбулося засідання робочої групи з розробки переліку питань для інспекції
    7 липня 2016 року в рамках Проекту з безпечності молока відбулося засідання робочої групи щодо необхідності розробки переліку питань (чек-листів) для проведення інспекції на всіх етапах молочного ланцюга. У зустрічі взяли участь представники групи з оцінки ризику, інспектори та інші відповідні спеціалісти Держпродспоживслужби (центрального і регіонального рівня), фахівці ДНДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та інші зацікавлені сторони.
    Під час засідання було обговорено підходи (сильні і слабкі сторони) сучасної системи контролю в Україні на молочно-товарній фермі, пункті збору молока і на рівні переробників молока. Міжнародний провідний експерт Марко Де Нарді представив ризик-орієнтовану модель контролю за безпечністю харчових продуктів...



    08.07.2016
    Відбувся тренінг для представників мережі експертів з оцінки ризиків
    5-6 липня 2016 року в офісі Проекту з безпечності молока було проведено тренінг на тему «Епідеміологічне спостереження за здоров’ям тварин на основі оцінки ризиків". Учасниками тренінгу стали представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи і Національного університету біоресурсів і природокористування України. Навчання проводили міжнародний і національний експерти.
    Основні цілі тренінгу:
    • представити концепцію ризик-орієнтованого спостереження за здоров'ям тварин;



    03.07.2016
    Робоча група визначила нормативні документи у молочній сфері для гармонізації
    з вимогами ЄС
    1 липня 2016 року в офісі Проекту з безпечності молока відбулося друге засідання робочої групи з удосконалення законодавства та нормативних актів у сфері безпечності молока. У зустрічі взяли участь представники Держпродспоживслужби, Департаменту тваринництва Мінагропроду, Спілки молочних підприємств України, Міжнародної фінансової корпорації, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.
    На засіданні учасники обговорили перелік законодавчих та нормативних актів у молочній сфері України, які необхідно привести у відповідність до вимог ЄС. Також було визначено закони і нормативно-правові акти, які необхідно скасувати...



    13.06.2016
    Харківська, Полтавська, Вінницька і Миколаївська – пілотні області проекту
    9 червня 2016 року на спільному засіданні представників Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Швейцарського бюро співробітництва в Україні та команди проекту з безпечності молока було прийнято рішення про вибір 4 пілотних областей, в яких проект буде реалізовувати свою діяльність. Полтавська, Харківська, Вінницька та Миколаївська області були відібрані завдяки низці критеріїв та індикаторів з урахуванням збалансованого географічного розташування цільових областей.
    У 4 пілотних областях проект буде проводити тренінги для фахівців територіальних органів Держпродспоживслужби та співробітників державних лабораторій. Також у рамках проекту заплановані тренінгові заходи та семінари в областях для переробників та виробників молока щодо практичних методів підвищення якості та безпечності молока, застосування принципів належного фермерства...



    03.06.2016
    Відбулося перше засідання групи з оцінки ризиків
    1 червня 2016 року відбулася зустріч групи з оцінки ризиків, в якій взяли участь представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, Державного НДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, проекту ЄС з безпечності харчових продуктів і експерти швейцарсько-українського проекту з безпечності молока.
    Загальна мета діяльності групи – це проведення оцінки ризиків на всіх етапах циклу виробництва та збуту молочних продуктів. Проект планує провести курс навчання, в результаті якого експерти цієї групи зможуть здійснювати оцінку ризиків, аналіз ланцюга доданої вартості, а також економічний аналіз, інтерпретувати та застосовувати ці результати на регулярній основі.
    Під час першої частини зустрічі було обговорено нинішній стан оцінки ризиків в Україні, актуальність її впровадження...



    20.05.2016
    Експерти проекту здійснили робочий візит на органічне виробництво молока
    19 травня 2016 року експерти швейцарсько-українського проекту з безпечності молока разом з міжнародним експертом Джорджом Пінто Ферейра та керівником проекту Ігорем Кравченком здійснили робочий візит до молокопереробного заводу ПрАТ «ЕтноПродукт" та його власної молочно-товарної ферми.
    Основна мета поїздки на завод "ЕтноПродукт" (с. Велика Олександрівка, Київська область) – ознайомлення з особливостями виробництва органічної молочної продукції в Україні. Експертам проекту було представлено систему забезпечення та контролю за якістю й безпечністю молока на усіх етапах виробничого ланцюга на даному підприємстві: від отримання сирого молока, його переробки до зберігання готової продукції...



    04.03.2016
    Швейцарсько-український проект допоможе запровадити нову систему контролю за безпечністю молока
    На початку березня 2016 року в Києві відбувся офіційний старт швейцарсько-українського проекту "Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні".
    У зустрічі взяли участь представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби), Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України (Держветфітослужби), Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, асоціацій виробників і переробників молока, а також представники міжнародних організацій...


    Адреса:
    вул. Малопідвальна, 10, офіс 1, Київ 01001, Україна
    Тел.: +38 044 279 87 12 (13)
    Факс: +38 044 279 88 45